+420 272 049 622 PO - PÁ 8:00-16:30
telefon

Dovolená 2018 Filipíny, Hong Kong

Vyprodáno

Termín zájezdu 15.11.2018 - 01.12.2018
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Hongkong , Filipíny
Cena včetně
poplatků
62 990 Kč
2 423 €
VYPRODÁNO

* Cena je kalkulovaná do 26 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODLET: 15. 11. z Prahy z Letiště Václava Havla do Manily přes Dubaj největším dopravním letadlem světa Airbus A380-800

NÁVRAT: 1. 12. do Prahy na Letiště Václava Havla

UBYTOVÁNÍ: 14 x ve dvojlůžkových pokojích v hotelech, resortech v kvalitě 3 hvězdy (2 hvězdy, kde není jinak možné).

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

Zájezdem bude provázet zkušený český cestovatel a průvodce p. Jiří Koubek.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, skenovanou emailem nebo faxem a uhradit 1. zálohu ve výši 25 000 Kč/ 962 Eur/osoba, po připsání 1. zálohy na náš účet odešleme potvrzenou smlouvu zpět, ta stvrzuje zařazení do zájezdu, 2. zálohu v minimální výši 25 000 KČ / 962 Eur/os. prosíme uhradit do 28. 9. 2018, vlastní doplatek nejpozději po obdržení finálních informací, které obdržíte přibližně 4 - 5 týdnů před odletem, cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 24 Kč / USD a 26 Kč / Euro (v případě platby v Eurech), v případě změny kurzu v době vystavení pokynů k odletu bude případné navýšení doúčtováno

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, orientační kapesné ve výši od 400 USD, oblečení volte letní, přibližné denní teploty okolo 26 - 30 °C s vyšší vlhkostí, stravu si budete moci obstarat prakticky na každém rohu ve výhodných cenových relacích, potraviny a nápoje jsou zde velmi levné, nevozit žádné potraviny! Poradíme a doporučíme nákup nejpraktičtějších věcí a suvenýrů, očkování není v žádné z uvedených oblastí nutné

CENA ZAHRNUJE: leteckou přepravu na segmentech Praha - Manila, Manila - Hong Kong, Hong Kong - Praha, zpáteční letenku Manila - Puerto Princesa, letištní poplatky, taxy, doprava privátními dodávkami či minibusy, případně místními autobusy „jeepney“ nebo taxi - dle itineráře, transfery letiště – hotel – letiště, MHD, lodní dopravu na podzemní řece v Sabang, celodenní výlet na lodi v Bacuit Bay v El Nido včetně oběda, 14 nocí ve dvojlůžkových pokojích v hotelech, resortech v kvalitě 3 hvězdy (2 hvězdy, kde není jinak možné), snídaně (v některých vybraných hotelech), pojištění proti úpadku cestovní kanceláře, služby českého průvodce (místní průvodce dle potřeby), v případě změny výše tax nebo palivového příplatku bude aktuální cena v Kč sdělena měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován.

CENA NEZAHRNUJE: stravu (vyjma oběda v Bacuit Bay a některých hotelových snídaní), fakultativní výlety a aktivity, poplatky a vstupné do památek či národních parků - 120 USD, hradí se na místě průvodci, pronájem vybavení pro šnorchlování, příplatek za 1/1 pokoj 7 990 Kč/ 307 Eur / pobyt.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

15.11. - v 15:15 hod. odlet z Prahy směr Filipíny s renomovanou společností Emirates Airlines přes Dubaj největším civilním letadlem světa – Airbus A380

2. den

16.11. - v 16:00 hod. místního času přílet do hlavního města Manily, podle časových možností procházka po městě - čtvrť Malate, místní katolické kostely, např. Paco Catholic Church, Malate Church, trhy a obchody, popřípadě čtvrť Ermita s městským parkem Rizal Park. Manila – nocleh.

3. den

17.11. - ranní přelet do hlavního města ostrova Palawan - Puerto Princesa, na ostrov, který je často označován za nejkrásnější na světě, krátká návštěva staré části města - modrobílého kostela Our Lady of Immaculate Conception a bývalé US obranné základny během 2. světové války Plaza Cuartel (dnes již jen pamětní místo a park), přejezd přes scénickou oblastí plnou tropické vegetace, zahrad a políček do pobřežního městečka Sabang, po zbytek dne relax na pláži, volný čas. Sabang Beach – nocleh.

4. den

18.11. - výlet na lodi na podzemní řece Underground River (na seznamu UNESCO a nových 7 divů světa přírody), nazpět volitelně pěší túrou (cca 1-2 hodiny) v pohodovém tempu přes deštný prales po vyznačených stezkách, s možností zahlédnout opice a další exotické živočichy. Sabang Beach – nocleh.

5. den

19.11. - celodenní přejezd malebnou krajinou severním směrem k regionu El Nido, zastávka ve starobylém městě Taytay se španělskou pevností Fuerzade Santa Isabel z poloviny 17 století, relax v El Nido. El Nido – nocleh.

6. den

20.11. - hodnotný, celodenní výlet na tradiční filipínské kyvadlové lodi ke krasovým ostrovům a ostrůvkům scénického souostroví Bacuit Bay, jejich pláží a modrých lagun, šnorchlování a piknik (chutný oběd v ceně) - Matinloc Island, Tapuitan Island, slavná pláž Secret Beach, atd., možná spatříme i mořské želvy. El Nido – nocleh.

7. den

21.11. - celodenní přesun zpět do Puerto Princesa, po cestě zastávka v ospalém městečku Roxas a příležitostně s krátkým vykoupáním na pláži Coconut Beach, odpolední odlet zpět do Manily. Manila – nocleh.

8. den

22.11. - cesta na sever hlavního ostrova Luzon, zastávka ve vesnici Bacolor v regionu Pampanga, poničené při erupci sopky Mt. Pinatubo, kostel San Guillermo Parish Church z poloviny zasypaný popelem, pěší prohlídka centra města Baguio (1 500 metrů nad mořem), hlavní ulice Session Road, Burnham Park, Baguio Katedrála, aj., v případě zájmu, návštěva večerního tržiště a večeře. Baguio – nocleh.

9. den

23.11. - po horských serpentinách s úžasnými výhledy až horskému městečku Sagada (1 550 metrů nad mořem), odpolední pěší túra k visícím rakvím v údolí Echo Valley (cca 1 hodina), zastávka u zajímavého kostela St. Mary Virgin a kolem rozsáhlého anglikánského hřbitova. Sagada – nocleh.

10. den

24.11. - návštěva pohřební jeskyně Lumiang Cave, kde lidé kmenu Ifugao pohřbívali své nebožtíky v zavěšených rakvích, možno zahrnout i tzv. velkou jeskyni Sumaging Cave s unikátními krasovými útvary, zastávka v horském městečku Bontoc, odpoledne přes scénické serpentiny příjezd do Banaue, nejpopulárnějšího místa severního Luzonu (1 200 metrů nad mořem), všudypřítomné rozsáhlé rýžové terasy kmene Ifuago (UNESCO) jsou mnohými považovány za osmý div světa. Banaue – nocleh.

11. den

25.11. - unikátními autobusy „jeepney“ (extravagantně zdobenými vozidly zhotovenými podle předlohy amerických vojenských džípů) do regionu Batad, pěší trek (cca 40 minut) dolů k vesnici kmene Ifugao obklopené úchvatnými terasami rýžových polí, údajně až 6 tisíce let staré, možný oběd, poté k 70-ti metrovému vodopádu Tappiyah Waterfalls (chůze cca 30 minut), návrat na vrchol teras, případně dojezd k vesnici Bangaan. Banaue – nocleh.

12. den

26.11. - návrat na jih ostrova Luzon - přenocování ve filipínském hlavním městě zábavy v Angeles City, v případě zájmu, prozkoumání nočního života města. Angeles City – nocleh.

13. den

27.11. - dojezd do Manily, exkurze ve španělské koloniální čtvrti Intramuros, zakonzervované více či méně v autentické podobě bez necitlivých rekonstrukčních zásahů – starobylé opevnění Fort Santiago, kostel San Augustin Church, katedrála Manila Cathedral, palác Casa Manila, atd., poté pěší přesun (cca 2,5 km) do nejstarší čínské čtvrtě (China Town) na světě, prohlídka starých katolických kostelů, např. bazilika Santa Lorenzo Ruiz, podle časových možností, v Malate procházka po promenádě Baywalk až k oceanáriu Manila Ocean Park s velkými akváriemi. Manila – nocleh.

14. den

28.11. - volný čas v Manile před odletem, nákupy, dojezd na letiště a odlet směr Hong Kong, odjezd do hotelu v Kowloon nebo v Hong Kong Island. Hong Kong – nocleh.

15. den

29.11. - prohlídka parku Walled City Park - bývalé vojenské posádky z 15. století, pak ztraceni ve spleti uliček, trhů a podchodů – procházka čtvrtí Mong Kok a Tsim Sha Tsui, vyhlídky na město z pobřežní promenády Avenue of Stars (ve večerních hodinách se světelnou show Symphony Of Lights). Hong Kong – nocleh.

16. den

30.11. - Hong Kong Island – prohlídka jednoho z nejdůležitějších finančních center, moderní město s mrakodrapy, památné náměstí Statue Square, prohlídka chrámu Man Mo Temple, kam se vydáme po nejdelším krytém eskalátoru na světě, tramvají na nejkrásnější panoramatickou vyhlídku na město Victoria Peak (552 m nad mořem).

17. den

1.12. - v 00: 35 hodin ráno odlet z Hong Kongu přes Dubaj do Evropy, přílet do Prahy 1.12. v 12:40 hod.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* ještě včas upřesníme snídaně, které budou poskytnuty u jednotlivých ubytovacích kapacit
* některá pobytová místa mohou být ještě změněna a to zejména na Palawanu
* na tento zájezd se nevztahují slevové kupony

Zážitky cestovatelů

Matouškovi

27.02.2018

Hongkong, Filipíny

Filipíny, Hong Kong

Děkujeme za nádhernou dovolenou na Filipínách a Hong Kong,který stojí za návštěvu již kvůli své atmosféře.Náš velice zkušený průvodce pan Jiří Koubek,velmi milý a ochotný,žádné bloudění a zmatky vřele doporučujeme Bohuslav a Zdeňka Matouškovi