+420 272 049 622 PO - PÁ 8:00-16:30
telefon

Dovolená 2017 Vietnam

Vyprodáno

Termín zájezdu 30.11.2017 - 18.12.2017
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Vietnam
Cena včetně
poplatků
56 990 Kč
2 111 €
VYPRODÁNO

* Cena je neměnná do 27 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

Poznávací okruh od severu na jih po Vietnamu se skvělým Jirkou Koubkem

ODLET: 30.11. z Prahy z Letiště Václava Havla do Hanoje přes Dubaj největším dopravním letadlem světa Airbus A380-800

NÁVRAT: 18.12. odlet z Ho Chi Minh do Prahy na letiště Václava Havla opět přes Dubaj

UBYTOVÁNÍ: 16x převážně ve 3* v hotelech či resortech, z toho 1x ubytování v kajutě na lodi

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu  je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, skenovanou emailem, nebo faxem a uhradit 1. zálohu ve výši 25.000,- Kč/926 Eur/osoba, 2. záloha ve výši 20.000,-/741 Eur/os. do 13. 10. 2017, vlastní doplatek nejpozději cca měsíc před odletem, po připsání 1. zálohy na náš účet, odešleme potvrzenou smlouvu zpět, ta stvrzuje zařazení do zájezdu,  přibližně 4-6 týdnů před odletem obdržíte finální pokyny a další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 25 Kč/USD a 27 Kč/Euro (v případě platby v Eurech),  v případě změny kurzu v době vystavení pokynů k odletu, bude případné navýšení doúčtováno

Zájezdem bude provázet zkušený český cestovatel a průvodce p.Jiří Koubek.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, orientační kapesné ve výši od 350 USD, oblečení volte letní, přibližné denní teploty okolo 27 - 30 °C s vyšší vlhkostí, stravu si budete moci obstarat prakticky na každém rohu ve výhodných cenových relacích, potraviny a nápoje jsou zde velmi laciné, nevozit žádné potraviny! Poradíme a doporučíme nákup nejpraktičtějších věcí a suvenýrů, očkování není v žádné z uvedených oblastí nutné 

CENA ZAHRNUJE: oboustranné letecké spojení, letištní, bezpečnostní taxy a palivový příplatek, v případě změny výše tax nebo palivového příplatku bude aktuální cena v Kč sdělena měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován, ubytování celkem 16 nocí - 15x ubytování v *** hotelech nebo resortech, 1x ubytování v kajutě na lodi, 16x snídaně, transfery, veškerou dopravu zajišťující program, prohlídky apod. prostřednictvím privátní dodávky nebo autobusu, trekový výlet v regionu Sapa, 2-denní lodní výlet v Halong Bay, lodní výlet do jeskyně ve Phong Nha (v případě nepříznivého počasí alternativní program), lodní výlet po řece Mekong, český průvodce (vietnamský průvodce podle potřeby), pojištění léčebných výloh v zahraničí, povinné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: vstupní vízum cca 2.500,- Kč (vyřídíme), vstupy do všech vybraných objektů - cca 80 USD, fakultativní výlety nad rámec hlavního programu, nápoje v rámci jídel, spropitné řidiči dodávky či busu, připojištění storna zájezdu 1.670,- / 62 €,-/os./pobyt, do 18 let 1.380,-/51 €/os./pobyt - nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta), podmínky na www.avetour.cz/pojisteni nebo na vyžádání v CK. Příplatek za 1/1 pokoj 7.990,-/pobyt

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

30.11. čtvrtek - odlet z Prahy v 15:55 hod. směr Vietnam s renomovanou společností Emirates Airlines přes Dubaj

2. den

1.12. pátek – přílet do hlavního města Hánoje v 15:30 hod. místního času, procházka v srdci města, kolem jezera Hoam Kiem Lake s červeným mostem Huc a chrámem Ngoc Son Temple, nocleh v Hánoji.

3. den

2.12 sobota – snídaně, odjezd do vysokohorského městečka Sapa na vietnamsko-čínském pohraničí, oblast krásné přírody a unikátních rýžových teras tyčících se až k oblakům je domovem horských kmenů Hmong, Red Dzao, atd., procházka po městě s výhledy na nejvyšší vietnamskou horu Fan Si Pan (3143 n.m.), návštěva tržiště, nocleh v Sapa.

4. den

3.12. neděle – snídaně, trek (10 km) v pohodovém tempu, v údolích, podél rýžových teras až k vesničkám kmenových lidí Ta Van a Lao Chai, interakce s místními kmenovými osadníky v tradičních oděvech a všudypřítomné scénické výhledy, nocleh v Sapa

5. den

4.12. pondělí – snídaně, návrat do Hánoje, prozkoumání rušné čtvrti se spletí lidí a pohybující se skůtrů, kol, tříkolek a jiných dopravních prostředků, v případě dobrého načasování venkovní prohlídka Ho Či Minova mauzolea, jeho domu, prezidentského paláce a budhistickém chrámu na jednom pilíři, nocleh v Hánoji.

6. den

5.12. úterý – snídaně, odjezd do čarokrásné zátoky zapadajícího draka Ha Long (UNESCO), po cestě zastávka u perlové farmy s krátkou ukázkou a přednáškou o kultivaci mořských perel, výlet lodí v labyrintu tří tisíc vápencových ostrůvků a bizarních krasových útvarů, tyčících se z hladiny, jeskyní, atd., nocleh na lodi.

7. den

6.12. středa – snídaně, odjezd lodí na pevninu kolem mnoha dalších skalních formací trčících z vody, dlouhý přejezd z přístaviště do města Vinh, nocleh ve Vinh.

8. den

7.12. čtvrtek – snídaně, možná ranní krátká procházka kolem vodního příkopu a brány – pozůstatky staré citadely, přejezd do národního parku Phong Nha National Park (UNESCO) - jeden ze dvou největších krasových regionů na světě s unikátním ekosystémem, protkaný podzemními řekami a krápníkovými jeskyněmi, výlet na lodi na podzemní řece do úžasné jeskyně Phong Nha Cave, pokud čas dovolí, na zpáteční cestě výšlap až k Tien Son Cave (cca 500 schodů), nocleh u Phong Nha National Park.

9. den

8.12. pátek – snídaně, odjezd směr starobylé město Hue, po cestě zastávka u demilitarizované zóny z Vietnamské války, která sloužila jako hranice mezi severem a jihem, podle časových možností prohlídka tunelů Vinh Moc a symbolického hraničního mostu Hien Luong Bridge, nocleh v Hue.

10. den

9.12. sobota – snídaně, ranní návštěva pagody Thien Mu Pagoda, kde se nachází i auto značky Austin, které se podílelo na tragickém osudu mnicha Thích Quang Duc, prohlídka rozsáhlého císařského paláce v Hue se zapovězeným Purpurovým městem a citadelou (UNESCO), odjezd do koloniálního klenotu jihovýchodní Asie - města Hoi An (UNESCO), přes scénický průsmyk Hai Van, jenž se v minulosti objevil v automobilovém pořadu Top Gear, možná večerní procházka barevně osvícenéným městem, nocleh v Hoi An.

11. den

10.12. neděle – snídaně, polodenní exkurze do starobylého města My Son (UNESCO), jakožto bývalého královské sídla říše Čampa. Prohlídka hinduistických chrámů zarostlých v džungli, pokud čas dovolí, případně koupání v moři, odpolední prohlídka Hoi An, známého svou romantickou atmosférou a přehlídkou bohaté koloniální historie, francouzská kolonáda, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy, nocleh v Hoi An.

12. den

11.12. pondělí – snídaně, odjezd směr Qui Nhon, na cestě zastávka u jedněch z nejimpozatnějších památek království Čampa – věže Bánh Ít Cham Towers z 11.století, a veže Thap Doi Towers, nocleh v Qui Nhon.

13. den

12.12. úterý – snídaně, přesun do plážového střediska Nha Trang, relax na pláži, vodní aktivity, nocleh v Nha Trang.

15. den

14.12. čtvrtek – snídaně, dojezd do Ho Chi Minhu, hlavního města jižního Vietnamu, dříve známého jako Saigon, večerní výhled z ikonického mrakodrapu Bitexco Financial Tower (fakultativně), nocleh v Ho Chi Minh.

16. den

15.12. pátek – snídaně, nasátí atmosféry této rušné metropole, prohlídka centra města – mnoho koloniálních budov a svatostánků, jako např. radnice Hôtel de Ville, Palác Sjednocení, Saigon Opera, katedrála Notre Dame, atd., nákupy v Ben Thanh Market, nocleh v Ho Chi Minh.

17. den

16.12. sobota – snídaně, přejezd do Can Tho, největšího města delty Mekongu, proslaveného svými plovoucími trhy a pagodami, procházka po nábřeží a centrem města – přes Ninh Kieu Park až k budhistického chrámu Chua Phat Hoc, nocleh v Can Tho.

18. den

17.12. neděle – snídaně, brzký ranní odjezd lodí k největšímu plovoucímu trhu planety Cai Rang, interakce s prodejci přímo z lodě, snídaně na palubě, plavba kanály řeky, krátký trek vesnicí a po okolí delty Mekongu, odjezd zpět do města Ho Chi Minh, poslední nákupy, večerní odjezd na letiště

19. den

18.12. pondělí – odlet z Ho Chi Minh v 00:25 hod zpátky do České republiky. Přílet do Prahy na letiště Václava Havla ve 13:30 hod.

• CK si vyhrazuje právo na změny programu dle místních podmínek

Zážitky cestovatelů

Eva Míšová

24.04.2018

Vietnam

Vietnam

Vážený a milý Avetoure, cesta do Vietnamu byla již moje čtvrtá cesta s Vaší cestovní kanceláří. Opět skvělé, opět jsem nadšená. Kdo chce vidět ještě ten "skutečný " Vietnam, pak má nejvyšší čas se tam rychle vypravit. Vřele doporučuji ! Eva

Jindra a Zdeněk Kamenských

19.04.2018

Vietnam

Vietnam

Od našeho návratu z Vietnamu už uplynulo několik dnů a my si stále více uvědomujeme, jaký to byl pro nás různorodý a bezchybně sestavený program. Poznali jsme velmi milé a přátelské lidi, se kterými jsme strávili nezapomenutelné dny. Především vzácného člověka, pana Jiřího Koubka. Jeho vztřícnost, znalost, vysoká, profesionalita v nás zanechává nádherný prožitek na dlouhou dobu. Cestovní kanceláři Avetour přejeme samé spokojené cestovatele! Jindra a Zdeněk Kamenských

Jana Arnadová

19.04.2018

Vietnam

Vietnam

Vážená společnosti, ráda bych vám poděkovala za výše uvedený zájezd. Oceňuji především práci Jiřího Koubka, organizační schopnosti, vědomosti, starostlivost, ochotu a především zájem ukázat nám vše v rámci časových možností zájezdu. Díky Jana Arnadová