+420 272 049 622 PO - PÁ 8:30-16:00
telefon

Dovolená 2017 Vietnam

Vyprodáno

Termín 30.11.2017 - 18.12.2017
Doprava Letecky
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Vietnam
Cena včetně
poplatků
56 990 Kč
2 111 €
VYPRODÁNO

* Cena je neměnná do 27 Kč/EURO

Základní info

Poznávací okruh od severu na jih po Vietnamu se skvělým Jirkou Koubkem

ODLET: 30.11. z Prahy z Letiště Václava Havla do Hanoje přes Dubaj největším dopravním letadlem světa Airbus A380-800

NÁVRAT: 18.12. odlet z Ho Chi Minh do Prahy na letiště Václava Havla opět přes Dubaj

UBYTOVÁNÍ: 16x převážně ve 3* v hotelech či resortech, z toho 1x ubytování v kajutě na lodi

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu  je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, skenovanou emailem, nebo faxem a uhradit 1. zálohu ve výši 25.000,- Kč/926 Eur/osoba, 2. záloha ve výši 20.000,-/741 Eur/os. do 13. 10. 2017, vlastní doplatek nejpozději cca měsíc před odletem, po připsání 1. zálohy na náš účet, odešleme potvrzenou smlouvu zpět, ta stvrzuje zařazení do zájezdu,  přibližně 4-6 týdnů před odletem obdržíte finální pokyny a další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 25 Kč/USD a 27 Kč/Euro (v případě platby v Eurech),  v případě změny kurzu v době vystavení pokynů k odletu, bude případné navýšení doúčtováno

Zájezdem bude provázet zkušený český cestovatel a průvodce p.Jiří Koubek.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, orientační kapesné ve výši od 350 USD, oblečení volte letní, přibližné denní teploty okolo 27 - 30 °C s vyšší vlhkostí, stravu si budete moci obstarat prakticky na každém rohu ve výhodných cenových relacích, potraviny a nápoje jsou zde velmi laciné, nevozit žádné potraviny! Poradíme a doporučíme nákup nejpraktičtějších věcí a suvenýrů, očkování není v žádné z uvedených oblastí nutné 

CENA ZAHRNUJE: oboustranné letecké spojení, letištní, bezpečnostní taxy a palivový příplatek, v případě změny výše tax nebo palivového příplatku bude aktuální cena v Kč sdělena měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován, ubytování celkem 16 nocí - 15x ubytování v *** hotelech nebo resortech, 1x ubytování v kajutě na lodi, 16x snídaně, transfery, veškerou dopravu zajišťující program, prohlídky apod. prostřednictvím privátní dodávky nebo autobusu, trekový výlet v regionu Sapa, 2-denní lodní výlet v Halong Bay, lodní výlet do jeskyně ve Phong Nha (v případě nepříznivého počasí alternativní program), lodní výlet po řece Mekong, český průvodce (vietnamský průvodce podle potřeby), pojištění léčebných výloh v zahraničí, povinné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: vstupní vízum cca 2.500,- Kč (vyřídíme), vstupy do všech vybraných objektů - cca 80 USD, fakultativní výlety nad rámec hlavního programu, nápoje v rámci jídel, spropitné řidiči dodávky či busu, připojištění storna zájezdu 1.670,- / 62 €,-/os./pobyt, do 18 let 1.380,-/51 €/os./pobyt - nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta), podmínky na www.avetour.cz/pojisteni nebo na vyžádání v CK. Příplatek za 1/1 pokoj 7.990,-/pobyt

Trasa zájezdu

Program

1. den

30.11. čtvrtek - odlet z Prahy v 15:55 hod. směr Vietnam s renomovanou společností Emirates Airlines přes Dubaj

2. den

1.12. pátek – přílet do hlavního města Hánoje v 15:30 hod. místního času, procházka v srdci města, kolem jezera Hoam Kiem Lake s červeným mostem Huc a chrámem Ngoc Son Temple, nocleh v Hánoji.

3. den

2.12 sobota – snídaně, odjezd do vysokohorského městečka Sapa na vietnamsko-čínském pohraničí, oblast krásné přírody a unikátních rýžových teras tyčících se až k oblakům je domovem horských kmenů Hmong, Red Dzao, atd., procházka po městě s výhledy na nejvyšší vietnamskou horu Fan Si Pan (3143 n.m.), návštěva tržiště, nocleh v Sapa.

4. den

3.12. neděle – snídaně, trek (10 km) v pohodovém tempu, v údolích, podél rýžových teras až k vesničkám kmenových lidí Ta Van a Lao Chai, interakce s místními kmenovými osadníky v tradičních oděvech a všudypřítomné scénické výhledy, nocleh v Sapa

5. den

4.12. pondělí – snídaně, návrat do Hánoje, prozkoumání rušné čtvrti se spletí lidí a pohybující se skůtrů, kol, tříkolek a jiných dopravních prostředků, v případě dobrého načasování venkovní prohlídka Ho Či Minova mauzolea, jeho domu, prezidentského paláce a budhistickém chrámu na jednom pilíři, nocleh v Hánoji.

6. den

5.12. úterý – snídaně, odjezd do čarokrásné zátoky zapadajícího draka Ha Long (UNESCO), po cestě zastávka u perlové farmy s krátkou ukázkou a přednáškou o kultivaci mořských perel, výlet lodí v labyrintu tří tisíc vápencových ostrůvků a bizarních krasových útvarů, tyčících se z hladiny, jeskyní, atd., nocleh na lodi.

7. den

6.12. středa – snídaně, odjezd lodí na pevninu kolem mnoha dalších skalních formací trčících z vody, dlouhý přejezd z přístaviště do města Vinh, nocleh ve Vinh.

8. den

7.12. čtvrtek – snídaně, možná ranní krátká procházka kolem vodního příkopu a brány – pozůstatky staré citadely, přejezd do národního parku Phong Nha National Park (UNESCO) - jeden ze dvou největších krasových regionů na světě s unikátním ekosystémem, protkaný podzemními řekami a krápníkovými jeskyněmi, výlet na lodi na podzemní řece do úžasné jeskyně Phong Nha Cave, pokud čas dovolí, na zpáteční cestě výšlap až k Tien Son Cave (cca 500 schodů), nocleh u Phong Nha National Park.

9. den

8.12. pátek – snídaně, odjezd směr starobylé město Hue, po cestě zastávka u demilitarizované zóny z Vietnamské války, která sloužila jako hranice mezi severem a jihem, podle časových možností prohlídka tunelů Vinh Moc a symbolického hraničního mostu Hien Luong Bridge, nocleh v Hue.

10. den

9.12. sobota – snídaně, ranní návštěva pagody Thien Mu Pagoda, kde se nachází i auto značky Austin, které se podílelo na tragickém osudu mnicha Thích Quang Duc, prohlídka rozsáhlého císařského paláce v Hue se zapovězeným Purpurovým městem a citadelou (UNESCO), odjezd do koloniálního klenotu jihovýchodní Asie - města Hoi An (UNESCO), přes scénický průsmyk Hai Van, jenž se v minulosti objevil v automobilovém pořadu Top Gear, možná večerní procházka barevně osvícenéným městem, nocleh v Hoi An.

11. den

10.12. neděle – snídaně, polodenní exkurze do starobylého města My Son (UNESCO), jakožto bývalého královské sídla říše Čampa. Prohlídka hinduistických chrámů zarostlých v džungli, pokud čas dovolí, případně koupání v moři, odpolední prohlídka Hoi An, známého svou romantickou atmosférou a přehlídkou bohaté koloniální historie, francouzská kolonáda, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy, nocleh v Hoi An.

12. den

11.12. pondělí – snídaně, odjezd směr Qui Nhon, na cestě zastávka u jedněch z nejimpozatnějších památek království Čampa – věže Bánh Ít Cham Towers z 11.století, a veže Thap Doi Towers, nocleh v Qui Nhon.

13. den

12.12. úterý – snídaně, přesun do plážového střediska Nha Trang, relax na pláži, vodní aktivity, nocleh v Nha Trang.

15. den

14.12. čtvrtek – snídaně, dojezd do Ho Chi Minhu, hlavního města jižního Vietnamu, dříve známého jako Saigon, večerní výhled z ikonického mrakodrapu Bitexco Financial Tower (fakultativně), nocleh v Ho Chi Minh.

16. den

15.12. pátek – snídaně, nasátí atmosféry této rušné metropole, prohlídka centra města – mnoho koloniálních budov a svatostánků, jako např. radnice Hôtel de Ville, Palác Sjednocení, Saigon Opera, katedrála Notre Dame, atd., nákupy v Ben Thanh Market, nocleh v Ho Chi Minh.

17. den

16.12. sobota – snídaně, přejezd do Can Tho, největšího města delty Mekongu, proslaveného svými plovoucími trhy a pagodami, procházka po nábřeží a centrem města – přes Ninh Kieu Park až k budhistického chrámu Chua Phat Hoc, nocleh v Can Tho.

18. den

17.12. neděle – snídaně, brzký ranní odjezd lodí k největšímu plovoucímu trhu planety Cai Rang, interakce s prodejci přímo z lodě, snídaně na palubě, plavba kanály řeky, krátký trek vesnicí a po okolí delty Mekongu, odjezd zpět do města Ho Chi Minh, poslední nákupy, večerní odjezd na letiště

19. den

18.12. pondělí – odlet z Ho Chi Minh v 00:25 hod zpátky do České republiky. Přílet do Prahy na letiště Václava Havla ve 13:30 hod.

• CK si vyhrazuje právo na změny programu dle místních podmínek

Zážitky cestovatelů

Maršíková Alena

26.06.2017

Vietnam

Vietnam

Dobrý den, zúčastnila jsem se zájezdu do Vietnamu od 14.2.17 do 4.3.17, průvodcem byl Jirka Koubek, úžasný a skvělý po všech stránkách, tak jako celý zájezd ( byl nádherný ). Poprvé jsem s Vámi byla v roce 2014 - Izrael a Jordánsko - průvodcem byl Karel Hrdlička rovněž skvělý a úžasný jako Jirka i celý zájezd. Vloni jsem se zúčastnila zájezdu Čína -Peking a okolí od 3.4.16 do 11.4.16 zájezd vcelku pěkný a co se týká průvodkyně tak raději bez komentáře. Když jsou takoví skvělí průvodci jako je Jirka a Karel, tak zájezdy musí být vždy vynikající. Hezký den Maršíková Alena

Jarek a Dáša Hladišovi

20.06.2017

Vietnam

Vietnam

Děkujeme za báječný poznávací 19ti denní okruh po Vietnamu, který jsme absolvovali 14.2.-4.3.2017. Celý zájezd byl předem dokonale připravený, před odjezdem jsme dostali denní program zájezdu. Sešli jsme se výborná parta a i přesto, že nás čekaly dlouhé přejezdy jsme si to všichni užili. Nejkrásnější byl dvoudenní výlet do Dračí zátoky. Jen škoda, že tento okruh nekončil v Saigon odkud mohl být i odlet. Hodnotíme profesionalitu a mimořádné znalosti průvodce pana Jiřího Koubka. Touto cestou mu ještě jednou děkujeme. Přejeme Vám i Vaší CK AVETOUR spokojené cestovatele.

Jana a Jiří Hamouzovi

19.04.2017

Vietnam

Vietnam

Velké poděkování za krásný zájezd do Vietnamu. Služby Vaší CK jsme využili podruhé a opět jsme velmi spokojeni.Chtěli byhom touto cestou poděkovat paní Radostové za skvělé služby během zájezdu a zprostředkování nezapomenutelnýh zážitků, a to i mimo program. Je to velká profesionálka, díky.