+420 272 049 622 PO - PÁ 8:30-16:00
telefon

Dovolená 2017 Vietnam

Vyprodáno

Termín 30.11.2017 - 18.12.2017
Doprava Letecky
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Vietnam
Cena včetně
poplatků
56 990 Kč
2 111 €
VYPRODÁNO

* Cena je neměnná do 27 Kč/EURO

Základní info

Poznávací okruh od severu na jih po Vietnamu se skvělým Jirkou Koubkem

ODLET: 30.11. z Prahy z Letiště Václava Havla do Hanoje přes Dubaj největším dopravním letadlem světa Airbus A380-800

NÁVRAT: 18.12. odlet z Ho Chi Minh do Prahy na letiště Václava Havla opět přes Dubaj

UBYTOVÁNÍ: 16x převážně ve 3* v hotelech či resortech, z toho 1x ubytování v kajutě na lodi

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu  je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, skenovanou emailem, nebo faxem a uhradit 1. zálohu ve výši 25.000,- Kč/926 Eur/osoba, 2. záloha ve výši 20.000,-/741 Eur/os. do 13. 10. 2017, vlastní doplatek nejpozději cca měsíc před odletem, po připsání 1. zálohy na náš účet, odešleme potvrzenou smlouvu zpět, ta stvrzuje zařazení do zájezdu,  přibližně 4-6 týdnů před odletem obdržíte finální pokyny a další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 25 Kč/USD a 27 Kč/Euro (v případě platby v Eurech),  v případě změny kurzu v době vystavení pokynů k odletu, bude případné navýšení doúčtováno

Zájezdem bude provázet zkušený český cestovatel a průvodce p.Jiří Koubek.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, orientační kapesné ve výši od 350 USD, oblečení volte letní, přibližné denní teploty okolo 27 - 30 °C s vyšší vlhkostí, stravu si budete moci obstarat prakticky na každém rohu ve výhodných cenových relacích, potraviny a nápoje jsou zde velmi laciné, nevozit žádné potraviny! Poradíme a doporučíme nákup nejpraktičtějších věcí a suvenýrů, očkování není v žádné z uvedených oblastí nutné 

CENA ZAHRNUJE: oboustranné letecké spojení, letištní, bezpečnostní taxy a palivový příplatek, v případě změny výše tax nebo palivového příplatku bude aktuální cena v Kč sdělena měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován, ubytování celkem 16 nocí - 15x ubytování v *** hotelech nebo resortech, 1x ubytování v kajutě na lodi, 16x snídaně, transfery, veškerou dopravu zajišťující program, prohlídky apod. prostřednictvím privátní dodávky nebo autobusu, trekový výlet v regionu Sapa, 2-denní lodní výlet v Halong Bay, lodní výlet do jeskyně ve Phong Nha (v případě nepříznivého počasí alternativní program), lodní výlet po řece Mekong, český průvodce (vietnamský průvodce podle potřeby), pojištění léčebných výloh v zahraničí, povinné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: vstupní vízum cca 2.500,- Kč (vyřídíme), vstupy do všech vybraných objektů - cca 80 USD, fakultativní výlety nad rámec hlavního programu, nápoje v rámci jídel, spropitné řidiči dodávky či busu, připojištění storna zájezdu 1.670,- / 62 €,-/os./pobyt, do 18 let 1.380,-/51 €/os./pobyt - nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta), podmínky na www.avetour.cz/pojisteni nebo na vyžádání v CK. Příplatek za 1/1 pokoj 7.990,-/pobyt

Trasa zájezdu

Program

1. den

30.11. čtvrtek - odlet z Prahy v 15:55 hod. směr Vietnam s renomovanou společností Emirates Airlines přes Dubaj

2. den

1.12. pátek – přílet do hlavního města Hánoje v 15:30 hod. místního času, procházka v srdci města, kolem jezera Hoam Kiem Lake s červeným mostem Huc a chrámem Ngoc Son Temple, nocleh v Hánoji.

3. den

2.12 sobota – snídaně, odjezd do vysokohorského městečka Sapa na vietnamsko-čínském pohraničí, oblast krásné přírody a unikátních rýžových teras tyčících se až k oblakům je domovem horských kmenů Hmong, Red Dzao, atd., procházka po městě s výhledy na nejvyšší vietnamskou horu Fan Si Pan (3143 n.m.), návštěva tržiště, nocleh v Sapa.

4. den

3.12. neděle – snídaně, trek (10 km) v pohodovém tempu, v údolích, podél rýžových teras až k vesničkám kmenových lidí Ta Van a Lao Chai, interakce s místními kmenovými osadníky v tradičních oděvech a všudypřítomné scénické výhledy, nocleh v Sapa

5. den

4.12. pondělí – snídaně, návrat do Hánoje, prozkoumání rušné čtvrti se spletí lidí a pohybující se skůtrů, kol, tříkolek a jiných dopravních prostředků, v případě dobrého načasování venkovní prohlídka Ho Či Minova mauzolea, jeho domu, prezidentského paláce a budhistickém chrámu na jednom pilíři, nocleh v Hánoji.

6. den

5.12. úterý – snídaně, odjezd do čarokrásné zátoky zapadajícího draka Ha Long (UNESCO), po cestě zastávka u perlové farmy s krátkou ukázkou a přednáškou o kultivaci mořských perel, výlet lodí v labyrintu tří tisíc vápencových ostrůvků a bizarních krasových útvarů, tyčících se z hladiny, jeskyní, atd., nocleh na lodi.

7. den

6.12. středa – snídaně, odjezd lodí na pevninu kolem mnoha dalších skalních formací trčících z vody, dlouhý přejezd z přístaviště do města Vinh, nocleh ve Vinh.

8. den

7.12. čtvrtek – snídaně, možná ranní krátká procházka kolem vodního příkopu a brány – pozůstatky staré citadely, přejezd do národního parku Phong Nha National Park (UNESCO) - jeden ze dvou největších krasových regionů na světě s unikátním ekosystémem, protkaný podzemními řekami a krápníkovými jeskyněmi, výlet na lodi na podzemní řece do úžasné jeskyně Phong Nha Cave, pokud čas dovolí, na zpáteční cestě výšlap až k Tien Son Cave (cca 500 schodů), nocleh u Phong Nha National Park.

9. den

8.12. pátek – snídaně, odjezd směr starobylé město Hue, po cestě zastávka u demilitarizované zóny z Vietnamské války, která sloužila jako hranice mezi severem a jihem, podle časových možností prohlídka tunelů Vinh Moc a symbolického hraničního mostu Hien Luong Bridge, nocleh v Hue.

10. den

9.12. sobota – snídaně, ranní návštěva pagody Thien Mu Pagoda, kde se nachází i auto značky Austin, které se podílelo na tragickém osudu mnicha Thích Quang Duc, prohlídka rozsáhlého císařského paláce v Hue se zapovězeným Purpurovým městem a citadelou (UNESCO), odjezd do koloniálního klenotu jihovýchodní Asie - města Hoi An (UNESCO), přes scénický průsmyk Hai Van, jenž se v minulosti objevil v automobilovém pořadu Top Gear, možná večerní procházka barevně osvícenéným městem, nocleh v Hoi An.

11. den

10.12. neděle – snídaně, polodenní exkurze do starobylého města My Son (UNESCO), jakožto bývalého královské sídla říše Čampa. Prohlídka hinduistických chrámů zarostlých v džungli, pokud čas dovolí, případně koupání v moři, odpolední prohlídka Hoi An, známého svou romantickou atmosférou a přehlídkou bohaté koloniální historie, francouzská kolonáda, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy, nocleh v Hoi An.

12. den

11.12. pondělí – snídaně, odjezd směr Qui Nhon, na cestě zastávka u jedněch z nejimpozatnějších památek království Čampa – věže Bánh Ít Cham Towers z 11.století, a veže Thap Doi Towers, nocleh v Qui Nhon.

13. den

12.12. úterý – snídaně, přesun do plážového střediska Nha Trang, relax na pláži, vodní aktivity, nocleh v Nha Trang.

15. den

14.12. čtvrtek – snídaně, dojezd do Ho Chi Minhu, hlavního města jižního Vietnamu, dříve známého jako Saigon, večerní výhled z ikonického mrakodrapu Bitexco Financial Tower (fakultativně), nocleh v Ho Chi Minh.

16. den

15.12. pátek – snídaně, nasátí atmosféry této rušné metropole, prohlídka centra města – mnoho koloniálních budov a svatostánků, jako např. radnice Hôtel de Ville, Palác Sjednocení, Saigon Opera, katedrála Notre Dame, atd., nákupy v Ben Thanh Market, nocleh v Ho Chi Minh.

17. den

16.12. sobota – snídaně, přejezd do Can Tho, největšího města delty Mekongu, proslaveného svými plovoucími trhy a pagodami, procházka po nábřeží a centrem města – přes Ninh Kieu Park až k budhistického chrámu Chua Phat Hoc, nocleh v Can Tho.

18. den

17.12. neděle – snídaně, brzký ranní odjezd lodí k největšímu plovoucímu trhu planety Cai Rang, interakce s prodejci přímo z lodě, snídaně na palubě, plavba kanály řeky, krátký trek vesnicí a po okolí delty Mekongu, odjezd zpět do města Ho Chi Minh, poslední nákupy, večerní odjezd na letiště

19. den

18.12. pondělí – odlet z Ho Chi Minh v 00:25 hod zpátky do České republiky. Přílet do Prahy na letiště Václava Havla ve 13:30 hod.

• CK si vyhrazuje právo na změny programu dle místních podmínek

Zážitky cestovatelů

Vítězslav Eibl

16.01.2018

Vietnam

Vietnam 30. 11. - 18. 12. 2017

Dobrý den, rád bych pochválil Jirku Koubka za opravdu příkladnou péči o své svěřence na poznávacím zájezdu po Vietnamu v termínu 30.11 - 18.12. 2017 Není to formální pochvala. Je to pochvala zasloužená. Za celou naší rodinu vám a Jirkovi děkuje Eibl Vítězslav.

Martina a Jirka Rosenbergerovi

12.01.2018

Vietnam

Vietnam 30.11.-18.12.2017

Děkujeme za krásně prožitou dovolenou ve Vietnamu. Zájezdem nás doprovázel super průvodce Jirka Koubek - který o nás pečoval dnem i nocí. Je až neuvěřitelné, jaké má znalosti nejen o Vietnamu , ale i o celé Asii. Vše bylo skvěle zorganizované.

Lenka a Milan Krátkých

11.01.2018

Vietnam

Vietnam 30. 11. - 18. 12. 2017

Dobrý den, děkujeme za příjemně strávenou dovolenou s Vaší CK ve dnech 30.11.-18.12.2017 ve Vietnamu. Zájezd hodnotíme na jedničku s hvězdičkou. A to především zásluhou našeho úžasného průvodce Jiřího Koubka.Vždy byl velmi milý, vstřícný a ochotně odpovídal na naše leckdy vyčerpávající dotazy - nepochybně disponuje velkým přehledem a odbornými znalostmi. Z našeho pohledu výborně zvládl veškerou organizaci během přesunů, výletů, ubytování atd. Věnoval se nám každý den od rána až do večera, poradil kam se podívat, kde co nakoupit, co si dát dobrého k jídlu... Zejména díky jeho přátelskému přístupu k celé skupině, poutavému výkladu během celého zájezdu a skvělé organizaci se rádi k CK Avetour vrátíme a doporučíme Vás i přátelům. Program zájezdu byl velmi dobře naplánovaný, rovněž i pestrá skladba nejrůznějších výletů byla dobře zvolena, a tak jsme toho na naší cestě od severu na jih viděli skutečně mnoho. Velmi se nám líbilo v Sapě - trek s kmenovými lidmi byl skvělý a předčil naše očekávání. Dále výlet lodí na Halong Bay byl úžasným zážitkem a určitě stálo za to vidět i samotná města Hánoj, Hoi An, Nha Trang i Saigon. Vlastní autobus a milý řidič, který na nás vždy včas čekal, byl velkou výhodou. Ubytování bylo rovněž dobré, až nás mnohokrát příjemně překvapilo, jak hezké a luxusní hotely jste vybrali. Myslíme, že jsme byli opravdu skvělá parta a jsme velmi rádi, že se vše vydařilo dle našich představ. Jistě se s Vámi opět někam vypravíme a při výběru příštího zájezdu budeme přihlížet k tomu, zda bude Jirka Koubek opět s námi na palubě. Děkujeme za skvělé zážitky a budeme se brzy těšit na shledanou. Lenka a Milan Krátkých