+420 272 049 622 PO - PÁ 7:30-15:30
telefon

Dovolená 2024 USA jihozápad

FIRST MINUTE do 30.11.2023

Termín zájezdu 05.06.2024 - 20.06.2024
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace USA
Původní cena 79 990 Kč | 3 410 €
Cena včetně
poplatků
75 990 Kč
(3 240 €)

Základní info o zájezdu

ODLET: 5. 6. 2024 z Letiště Václava Havla z Prahy.

NÁVRAT: 20. 6. 2024 na Letiště Václava Havla do Prahy.

PROGRAM: západní pobřeží jsou především národní parky a jejich příroda doplněná o několik velkoměst, kdo by nechtěl alespoň jednou vidět na vlastní oči Velký kaňon, řeku Colorado, či Údolí smrti, kdo by nechtěl navštívit kasina v Las Vegas, nejkrásnější město USA – San Francisco, strhující skalní monumenty, nebo brázdit indiánské rezervace, zájezdem bude provázet český fundovaný průvodce, zájezdu se bude účastnit pouze 12 osob.

UBYTOVÁNÍ: 14x v kvalitních motelech a hotelech se sociálním zázemím (pouze dvoulůžkové pokoje).

POKYNY: občané ČR nepotřebují pro cestu vízum, ale je nahrazeno elektronickým systémem ESTA, https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ - zajistí si každý sám, cestující v rámci systému ESTA musí mít ovšem biometrický pas, vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, skenovanou emailem, nebo faxem a uhradit zálohu v minimální výši 30 000 Kč / 1 280 Eur /osoba, po připsání platby na náš účet odešleme potvrzenou kopii smlouvy zpět, ta stvrzuje zařazení do zájezdu, doplatek zájezdu je splatný do 22. 4. 2024, cca 3 týdny před odletem obdržíte finální pokyny spolu s dalšími praktickými sděleními k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a 23,5 Kč / € (v případě platby v Eurech), stravujeme se v řetězcích s rychlým občerstvením (McDonald´s, KFC apod.) a téměř denně lze levně nakoupit vše možné v hypermarketech v dostupných cenových relacích. Do USA nelze dovážet potraviny (omezeně na vlastní riziko), v žádném případě ovoce, zeleninu, minimální počet účastníků: 10.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, zcela orientační kapesné ve výši od 500 USD (mimo příplatku za vstupy), oblečení volte letní, přibližné denní teploty 25–30 °C.  

CENA ZAHRNUJE: 14x ubytování, letecké spojení Praha – Los Angeles a San Francisco – Praha včetně odbaveného zavazadla do 23 kg + příručního zavazadla do 8 kg, taxy, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, dopravu po celou dobu zájezdu, 1x večeře v Las Vegas, kino IMAX, servis českého průvodce a zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 220 USD (poplatky a vstupy zejména do všech parků, plavba lodí na ostrov Alcatraz + vstup do věznice aj.), poplatek za povolení ke vstupu do země ESTA, *pojištění léčebných výloh v zahraničí 980 Kč / 42 Eur / os. / pobyt, pojištění léčebných výloh v zahraničí + pojištění stornopoplatků 1 680 Kč / 72 Eur / os. / pobyt, v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky https://www.avetour.cz/pojisteni.html

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

5. 6. středa – odlet ráno v 7:00 hod. z Prahy z Letiště Václava Havla s British Airways přes Londýn (velmi krátký přestup), téhož dne ve 13:00 hod. přistání v KALIFORNII v Los Angeles, ubytování San Bernardino.

2. den

6. 6. čtvrtek – návštěva národního parku Joshua Tree – bizarní skály, stromy a příroda, včetně divokých kojotů, průjezd „nekonečnou“ pustinou kalifornské pouště, Vidal Junction – Oáza v poušti, ubytování ve městě Kingman.

3. den

7. 6. pátek – průjezd typickou krajinou státu ARIZONA – celodenní trhák národní park Grand Canyon – unikátní přírodní výtvor Velkého kaňonu, jeho mohutnost, místy až 1600 m hloubku a 30 km šíři, lze obdivovat při procházce po jižní římse, případně dle zájmu i z helikoptéry/letadla, představení v kině o Grand Canyonu prestižním systémem IMAX, ubytování ve městě Cameron za národním parkem, nebo Flagstaff.

4. den

8. 6. sobota – průjezd indiánskou rezervací kmene Navajo, poté návštěva Stolových hor (Mesy) – indiánská puebla – rezervace kmene Hopiů, kteří žijí dodnes téměř původním indiánským způsobem života, např. Old Oraibi nejdéle osídlené indiánské sídliště na území USA, Canyon de Chelly – uchvacující místo s puncem autentického života indiánské komunity žijící na dně kaňonů, sestup na dno kaňonů + vyhlídky z několika teras, ubytování v Mexican Hat již ve státě UTAH.

5. den

9. 6. neděle – Údolí monumentů („hlavní město“ indiánského kmene Navajo) – obrovské skalní prsty a plošiny známé z reklam na tabákové výrobky Marlboro country, nákup indiánských suvenýrů, Husí krky – neuvěřitelné koryto řeky San Juan, údolí Bohů – úžasná vyhlídka ze skalního převisu – výjezd autem po dech beroucích serpentinách, Natural Bridges – národní monument přírodních mostů, kratší vyhlídky a pochody nad dnem kaňonu, ubytování v Mexican Hat.

6. den

10. 6. pondělí – národní park Canyonlands – čarující země kaňonů jakoby z jiné planety – vyhlídky a pochod po severní římse v místech u „Mrtvého koně“, Arches národní park – fascinující království děravých skal a skalních mostů, ubytování v osadě Green River.

7. den

11. 6. úterý – Capitol Reef – fascinující hra barev připomínající vyvržené mořské korálové dno – bariéry a útesy, zde se mimo jiné ukrýval slavný Butch Cassidy a jeho banda, poté přejezd nádherným územím až ke skvostnému Bryce National Park – nejpodivuhodnější z amerických parků – neuvěřitelné mnohobarevné skalní formace, jedno z nejpodivuhodnějších míst na zeměkouli – plejáda roztodivných a různobarevných sedimentů a formací, pochod po dně parku mezi obřími „krápníky“, ubytování na výjezdu z parku v osadě Hatch.

8. den

12. 6. středa – bizarní Národní park Zion – procházky a vyhlídky z nejhezčích míst parku, poté přejezd až do Las Vegas, společná večeře, večerní show na Dowtownu – jedinečná plejáda umělců, ubytování v Las Vegas v centru hlavního dění.

9. den

13. 6. čtvrtek – Las Vegas – prohlídka hlavního Stripu, nejluxusnějších hotelů světa, nákupy, večerní vyjížďka na jedinečnou vodní show – Vodní Tanec, možnost vyzkoušet skvělé atrakce – horská dráha 300 m nad zemí apod., ubytování v Las Vegas.

10. den

14. 6. pátek – přejezd Údolím smrti (Death Valley) – jedno z nejteplejších míst na Zemi a mimo jiné nejníže položené místo na západní polokouli (- 86 m pod úrovní moře – Bad Water), Zabreskie Point – jedinečná vyhlídka na barevná skaliska, písečné duny saharského typu, ubytování v Bakersfield.

11. den

15. 6. sobota – Národní park Sequoia – slavný pro sekvojovce obrovské včetně stromu Generál Sherman, který je jedním z největších stromů na světě! Průměrná výška sekvojovců je 100 m a nejstarším je až 3 000 let. Parku dominuje nejvyšší hora centrální části USA – Mount Whitney (4 417 m n.m.). Pokračujeme do dalšího parku – Kings Canyon ležícího na jižním okraji pohoří Sierra Nevada – těšit se můžete na masivní skály, hluboké kaňony vyhloubené řekou Kings River a kouzelné jeskyně, ubytování ve Fresnu.

12. den

16. 6. neděle – Yosemitský národní park – jeden z nejdramatičtějších geologických spektáklů na světě, čarokrásné údolí řeky Merced, vodopády padající z výše až 739 metrů a skalní útesy vysoké přes 1.000 metrů – El Captain, několik nenáročných treků, při troše štěstí lze potkat i medvědy (Baribaly), ubytování Modesto, nebo Turlock.

13. den

17. 6. pondělí – San Francisco, nejkrásnější město USA – prohlídka města – Golden Gate Bridge (Zlatá brána), hlavní symbol města, někdy též známý pod názvem most sebevrahů, pochod po mostě na druhou stranu zálivu na vyhlídkový bod – mrakodrapové centrum města, památná pyramida Transamerica Pyramid, Čínská čtvrť – mimo jiné dobré, levné jídlo a levné nákupy, jízda pozemní lanovou dráhou (symbol města), muzeum lanové dráhy, Lombard Street – nejstrmější ulice v USA, ubytování San Francisco.

14. den

18. 6. úterý – výlet lodí na nechvalně známý ostrov Alcatraz s prohlídkou věznice (jedna z nejpřísnějších věznic) – byla v provozu téměř 30 let a svůj trest si zde odpykávala celá řada nechvalně známých zločinců v čele s Al Caponem. Odpoledne Fisherman´s Wharf – přístav se skvělou pěší promenádou a mnoho dalších zajímavostí tohoto pěkného města, ubytování San Francisco.

15. den

19. 6. středa – volný program, možnost nákupu suvenýrů, procházky atp., případně výlet po okolí, kolem 12:00 hod. přesun na letiště, poté odlet do České republiky ve 16:25 hod. opět přes Londýn.

16. den

20. 6. čtvrtek – přílet v 17:00 hod. do Prahy na Letiště Václava Havla.


*CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek.
*U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Dagmar Vovesns

06.08.2023

USA

Dovolena NY 12.7 - 19.7.

Dekujeme pruvodci Tomasi Marikovi.Videli jsme opravdu hodne.Jsme radi ze jsme meli takoveho dobreho pruvodce.Tesime se na dalsi dovolenou s Avetour. Dadka a Honza

Lenka Kalkusová

02.08.2023

USA

New York 19.7 - 26.7. 2023

Děkuji CK Avetour za možnost zažít týden v New Yorku. Perfektní program, skvělá organizace a TOP průvodce Tomáš Mařík. Díky němu jsme poznali i místa méně známá, každý den jsme využili na 100%. Avetour doporučuji a přeji mu plno dalších spokojených zákazníků. Srdečný pozdrav z Turnova, L. Kalkusová

Lenka Rybenská

31.07.2023

USA

New York 19.7 - 26.7. 2023

Chtěla bych moc poděkovat cestovce AVETOUR za naprosto úžasný a nezapomenutelný týden v New Yorku. Díky skvělému průvodci Tomovi Maříkovi jsme viděli a navštívili slavná, známá i méně známá až skrytá místa tohoto úchvatného velkoměsta a i několik dnů po návratu stále vstřebávám intenzivní zážitky a probírám se ve stovkách a stovkách krásných fotek. Moc se těším na další poznávací zájezd s AVETOUR - zase do USA, tentokrát na opačný konec země. Jste skvělí - děkujeme. Lenka a Marek Rybenští