+420 272 049 622 PO - PÁ 7:30-15:30
telefon

Dovolená 2024 New York

FIRST MINUTE do 31.10.2023

Termín zájezdu 23.02.2024 - 01.03.2024
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Destinace USA
Původní cena 39 990 Kč | 1 710 €
Cena včetně
poplatků
36 990 Kč
(1 580 €)

Základní info o zájezdu

ODLET: 23. 2. z Prahy z Letiště Václava Havla.

NÁVRAT: 1. 3. do Prahy na Letiště Václava Havla.

UBYTOVÁNÍ: zajištěno 6x v New Yorku v kvalitním *** hotelu v Queensu se snídaní, 15 minut jízdy metrem od Manhattanu, dvoulůžkové pokoje se sociálním zázemím.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu, k zařazení je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, oskenovanou emailem, nebo faxem a uhradit zálohu v minimální výši 15 000 Kč / 640 € / os., po obdržení zálohy odešleme potvrzenou kopii smlouvy, která stvrzuje zařazení do zájezdu zpět, doplatek je splatný nejpozději 9. 1. 2024, cca 3 týdny před odletem obdržíte finální pokyny k odletu, občané ČR, kteří nemají platné vízum do USA, potřebují ke vstupu povolení ESTA s cestovní pas s biometrickými údaji (vyřizují si klienti sami), bližší informace a formulář k vyplnění na https://esta.cbp.dhs.gov/esta/, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a 23,5 Kč / €, minimální počet účastníků: 20.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, sluneční brýle, fotoaparát (video), pokrývku hlavy, zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD (mimo vstupy a MHD), některý večer bude možnost navštívit představení v jednom z nejslavnějších operních domů na světě – Metropolitní operu - „Met“, představení v Lincolnově kulturním centru, nebo muzikál na Broadwayi. V hale Madison Square Garden potom možnost zhlédnutí tamního sportovního podniku – NHL, NBA apod.

Upozorňujeme, že od 21. ledna 2016 platí změněné podmínky pro cestování do USA v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program neboli ESTA. Pokud občan ČR nebo SR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu, Íránu + nově i Kuby nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Stejné omezení platí i pro občany ČR (SR), kteří jsou zároveň občany Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu. Nové nařízení se týká nejen cest do USA, ale také do Kanady, Mexika, Střední Ameriky, Jižní Ameriky či Francouzské Polynésie, pokud je letecké spojení zajištěno s transitem přes USA. 

CENA ZAHRNUJE: oboustrannou leteckou přepravu Praha – New York – Praha, letištní taxy, bezpečnostní taxy, palivový příplatek, transfery letiště/hotel/letiště, 6x ubytování se snídaní v kvalitním *** hotelu ve čtvrti Queens, zákonné pojištění CK proti úpadku a servis českého průvodce.

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 170 USD /os. za vstupy do jednotlivých objektů, cca 35 USD/os. na MHD (metro, bus) - každý si zakoupí sám z automatu, stravu - vždy lze jednoduše a operativně zajistit na mnoha místech u hotelu - pojízdné stánky podél ulic, kavárny, restaurace, fast foody apod. *cestovní pojištění 490 Kč / 21 € / os. / pobyt, cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu 990 Kč / 43 € / os. / pobyt, v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK) příplatek za 1/1 pokoj ve výši 8 990 Kč / 390 € / pobyt.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

23. 2. pátek – odlet z Prahy z Letiště Václava Havla ve 6:55 hod. s British Airways přes Londýn. Přílet do New Yorku téhož dne na letiště JFK ve 14:25 hod. místního času, tranzit na hotel, nocleh.

2. den

24. 2. sobota – snídaně, Manhattan - Times Square - centrální náměstí a srdce New Yorku, Broadway Theatres - síť světoznámých divadel, Empire State Building - nejznámější a nejpopulárnější mrakodrap s 381 metry a 102 patry - jedinečná vyhlídka na město, Lower Manhattan - Bowling Green Park, který patří mezi nejstarší parky v New Yorku, burzovní čtvrť Wall street s případnou návštěvou burzy, klenot New Yorského klasicismu Federal Hall, Stock Exchange, novogotický kostel Trinity Church, který je hlavním kostelem irských přistěhovalců, kaple svatého Pavla vybudována jako Trinity Church podle vzoru londýnského kostela Martin in The Fields, uctění památky obětem terorismu u Twin Towers - Ground Zero - nová Věž Svobody (Freedom Tower), nocleh.

3. den

25. 2. neděle – snídaně, Intrepid Sea, Air and Space Museum – americké vojenské a námořní historické muzeum s letadlovou bojovou lodí a vesmírným muzeem, Fifth Avenue – nejznámější „značková“ obchodní čtvrť, katedrála sv. Patrika, největší kancelářský komplex na světě Rockefeller Center, slavná koncertní hala Carnegie Hall (zvenku), Trump Tower - 68 patrový apartmánový dům s luxusními obchody seskupenými kolem šestipatrového atria se považuje za symbol amerického snu, Metropolitan Museum of Art jako největší umělecké muzeum západního světa patří k předním atrakcím New Yorku (individuální vstup ve výši 30 USD / os.), nocleh.

4. den

26. 2. pondělí – snídaně, výlet lodí z Castle Clinton na ostrov Ellis Island, nazývaný také „ostrov nadějí“, s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem milionů přistěhovalců do Nového světa + Liberty Island, kde se nachází socha Svobody, Brooklyn Bridge pokládaný za div světa, 177 m vysoká budova správy města Municipal Building, zajímavostí je, že kopii této stavby nechal v Moskvě vybudovat Stalin, City Hall Park s radnicí, která byla tehdy architektonickou tečkou Manhattanu, mistrovské dílo architekta Casse Gilberta, kterému se také říká obchodní katedrála Wolwoorth Building, procházka čínskou čtvrtí (největší sídliště Číňanů mimo jihovýchodní Asii) neboli „Asie v New Yorku“, jejíž hlavní ulicí je Canal Street, módní čtvrť Soho, Macy‘ s - nákupy, pyšní se přívlastkem „největší obchodní dům světa“, nocleh.

5. den

27. 2. úterý – snídaně, Washington Square s triumfálním obloukem Washington Arch, New York University, Union Square, kde se pořádají farmářské trhy, Ladies‘ Mile, Flatiron Building - první mrakodrap v New Yorku (tzv. žehlička), Madison Square Garden - světově známá víceúčelová hala, knihovna New York Public Library patří k nejkrásnějším stavbám Beaux Arts ve městě, nádraží Grand Central Terminal vybudované v období mezi lety 1903 a 1913, nádherná architektonická budova Chrysler Building zrekonstruována do podoby vodopádu s tvary krytů chladičů automobilových modelů Chrysler, United Nations Plaza - budova OSN (zvenku), nocleh.

6. den

28. 2. středa – snídaně, kruhové náměstí Columbus Circle - dominantu tvoří památník Kryštofa Kolumba postavený roku 1892, Lincolnovo kulturní centrum vzniklo jako největší kulturní středisko v 60. letech, Dakota Building - místo vraždy Johna Lennona, Americké přírodovědné muzeum - jedno z největších muzeí světa, sbírky muzea obsahují více než 32 milionů exemplářů, „gigantická louka“ Central Park - Strawberry Fields je jakási botanická zahrada, do které rostliny věnovala celá řada zemí, Shakespeare Garden - Belveder Castle - napodobenina skotského hradu na Vista Point, přes jezero zvané Lake vede most Bow Bridge do divoké a téměř tajemné krajiny, The Ramble s propletenými cestičkami a potokem Gill je krajina, kterou byste nikdy nepředpokládali objevit v New Yorku, nocleh.

7. den

29. 2. čtvrtek – snídaně, impozantní Cathedral Church of St. John the Divine, Harlem – letmá návštěva a prohlídka nejznámější černošské čtvrti města, Columbia University je soukromá vysoká škola patřící do elitních amerických univerzit, dokonce je považována za nejprestižnější univerzitu na světě, cca v 15:30 hod. tranzit na letiště, odlet zpět do České republiky v 19:25 hod. s British Airways přes Londýn.

8. den

1. 3. pátek – přílet do Prahy na Letiště Václava Havla ve 12:30 hod.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek.
* U denního programu bude pravděpodobně pozměněný sled navštívených míst.
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Dagmar Vovesns

06.08.2023

USA

Dovolena NY 12.7 - 19.7.

Dekujeme pruvodci Tomasi Marikovi.Videli jsme opravdu hodne.Jsme radi ze jsme meli takoveho dobreho pruvodce.Tesime se na dalsi dovolenou s Avetour. Dadka a Honza

Lenka Kalkusová

02.08.2023

USA

New York 19.7 - 26.7. 2023

Děkuji CK Avetour za možnost zažít týden v New Yorku. Perfektní program, skvělá organizace a TOP průvodce Tomáš Mařík. Díky němu jsme poznali i místa méně známá, každý den jsme využili na 100%. Avetour doporučuji a přeji mu plno dalších spokojených zákazníků. Srdečný pozdrav z Turnova, L. Kalkusová

Lenka Rybenská

31.07.2023

USA

New York 19.7 - 26.7. 2023

Chtěla bych moc poděkovat cestovce AVETOUR za naprosto úžasný a nezapomenutelný týden v New Yorku. Díky skvělému průvodci Tomovi Maříkovi jsme viděli a navštívili slavná, známá i méně známá až skrytá místa tohoto úchvatného velkoměsta a i několik dnů po návratu stále vstřebávám intenzivní zážitky a probírám se ve stovkách a stovkách krásných fotek. Moc se těším na další poznávací zájezd s AVETOUR - zase do USA, tentokrát na opačný konec země. Jste skvělí - děkujeme. Lenka a Marek Rybenští