Dovolená 2024 Národní parky západní Kanady

Vyprodáno

Termín zájezdu 23.05.2024 - 04.06.2024
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Kanada
Cena včetně
poplatků
82 990 Kč
(3 540 €)
VYPRODÁNO

Základní info o zájezdu

ODLET: 23. 5. z Prahy z Letiště Václava Havla.

NÁVRAT: 4. 6. do Prahy na Letiště Václava Havla.

PROGRAM: západní Kanadou lodí i po pevnině, divoké pobřeží Pacifiku a především skvostné národní parky – Jasper, Banff, Yoho, Glacier, Revelstoke, Pacific Rim a jejich drsná příroda. Světoznámé lyžařské středisko Whistler, ledovec Athabasca, smaragdová jezera – Lake Moraine, Lake Payto, Lake Falls a další. Zájezd vyvrcholí návštěvou Vancouver Island a prohlídkou Vancouveru, jednoho z nejkrásnějších měst na světě. Pochopitelně absolvujeme výlet za medvědy i spaní v pravých kanadských srubech.

UBYTOVÁNÍ: bude celkem zajištěno 11x – sruby, hotely, motely, vždy 2lůžkové pokoje se sociálním zařízením.

PŘEPRAVA: letecky se společností British Airways, na místě mikrobusem.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit zálohu v minimální výši 30 000 Kč / 1 280 Eur / osoba (lze i celou cenu), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, příp. oskenovanou e-mailem, nebo faxem 494 377 654 nebo doručit osobně, po připsání platby na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek splatný do 9. 4. 2024, finální pokyny a informace k odletu obdržíte cca 3 týdny před odletem, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD, do 23,5 Kč / Euro, minimální/maximální počet účastníků: 10.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, sluneční brýle, fotoaparát (mobilní telefon), zcela orientační kapesné ve výši od 500 CAD (mimo vstupy), oblečení jako na naše podzimní podnebí, denní teploty okolo 15-20 °C, stravu lze obstarat prakticky všude v dostupných cenových relacích (doporučíme). Nelze dovážet žádné potraviny! Tento okruh jsme již několikrát s úspěchem absolvovali. 

CENA ZAHRNUJE: oboustranné letecké spojení včetně odbaveného zavazadla do 23 kg + příručního zavazadla do 8 kg, letištní, bezpečnostní taxy, palivový příplatek, dopravu mikrobusem po Kanadě, zpáteční lodní tranzit, 11x ubytování různého typu, 5x snídaně, zákonné pojištění CK proti úpadku a servis průvodce.

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 380 CAD / osoba (vstupy do všech národních parků, výjezd lanovkou Sea to Sky Gondola, výlet rychlými čluny po Mud Lake a Mud River, scénická plavba lodičkou po Maligne Lake, ochutnávka lokálních vín ve vinařství Quals Gate Winery a další výdaje), fakultativní akce/výlety, *pojištění léčebných výloh v zahraničí 800 Kč / 35 Eur / os. / pobyt, pojištění léčebných výloh v zahraničí + pojištění stornopoplatků 1 500 Kč / 64 Eur / os. / pobyt, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, více na https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK) - dodatečně nelze akceptovat!

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

23. 5. čtvrtek – sraz všech účastníků v Praze na Letišti Václava Havla na Terminálu 1 u kavárny Starbucks v 11:45 hod. (bude upřesněno ve finálních pokynech), odlet ve 14:10 hod. přes Londýn, po příletu do Vancouveru v 19:00 hod. transfer na ubytování ve Vancouveru – Best Western Plus Vancouver Airport Hotel.

2. den

24. 5. pátek – odjezd na sever po dálnici Sea to Sky, Squamish – nejdelší souvislé žulové skály na světě, lanovkou Sea to Sky Gondola s výhledem na Stawamus Chief a záliv Howe Sound, procházka k 335 m vysokým vodopádům Shannon Falls, Whistler – prohlídka nejznámějšího lyžařského střediska Severní Ameriky (nádherná příroda), fakultativně projížďka na půjčených kolech (cca 60–70 CAD) v okolí Whistleru a podél některých z jezer Alpha Lake, Nita Lake, Alta Lake a Green Lake, ubytování ve Whistleru – Adara Hotel.

3. den

25. 5. sobota – dopoledne lze fakultativně vyjet lanovkou na vrchol hory Mt. Whistler, kde spatříte neskutečné výhledy na horské štíty Skalistých hor a krátký trek, pokračujeme kolem Green Lake směr Kamloops, po cestě procházka k vodopádům Nairn Falls, vyhlídky na jezero Duffe Lake, krátká zastávka u Seton Lake, Kamloops – místo (město) setkání vod v srdci Britské Kolumbie, ubytování v Kamloops – Quality Inn.

4. den

26. 5. neděle – snídaně, odjezd do Wells Gray Provincial Park – lehký trek k nádherným vodopádům Helmcken Falls, Dawson Falls, Moul Falls a Spahat Falls, transfer do malé osady Blue River, zážitkový výlet rychlými čluny po jezeře Mud Lake a řece Mud River, kde je možné spatřit losy a medvědy, ubytování v Blue River v pravém kanadském srubu.

5. den

27. 5. pondělí – vycházka řekou k vodopádům Rearguard Falls, rezervace Mt. Robson s vyhlídkou na nejvyšší horu kanadských Skalistých hor – Rockies, krátká procházka k vodopádům Overlander Falls, cesta po Yellow Head Highway, dojezd do Jasperu – oběd, odpoledne trek k nejhlubšímu kaňonu národního parku Jasper - Maligne Canyon, ubytování v Jasperu – Jasper Inn and Suites.

6. den

28. 5. úterý – dopoledne scénická plavba lodičkou po Maligne Lake s výhledy na vysoké štíty národního parku Jasper kolem ostrůvku Spirit Island, poté návrat do Jasperu na oběd, odpoledne pohodový pochod cca 5 km kolem ledovcových jezer do Valley of The Five Lakes s možností koupání, ubytování v Jasperu – Jasper Inn and Suites.

7. den

29. 5. středa – národní parky Jasper a Banff patří k nekrásnějším scenériím na světě, pokračujeme podél řeky Athabaska a Sunwapta po překrásné vysokohorské silnici se zastávkami u vodopádů Athabasca Falls, vyhlídka Goats and Glacier, zastávka u Sunwapta Falls, pochod k patě ledovce Athabasca, smaragdová jezera Lake Payto a Lake Moraine, ubytování v Banffu – Best Western Plus Lodge.

8. den

30. 5. čtvrtek – snídaně, návštěva a nenáročná procházka (5 km) kolem Emerald Lake v národním parku Yoho. Cestou zastávka u Natural Bridges. Uvidíme stavitelskou lahůdku tzv. spirálové tunely pod Průsmykem kopajícího koně. Přejezd do národního parku Glacier se zastávkou ve výzkumném centru lavin Rogers Pass a možností nenáročné vycházky, národní park Revelstoke – alpínské louky – obří cedry a jedlovce, výjezd serpentinami na Mount Revelstoke s trekem po vrcholu hory (dle aktuální sněhové pokrývky), ubytování ve Vernonu – Quality Inn and Suites.

9. den

31. 5. pátek – snídaně, neskutečně dlouhé jezero Okanagan Lake, během dopoledne návštěva města Kelowna, po dřívějším obědě ochutnávka lokálních vín ve vinařství Quals Gate Winery a prohlídka nejslavnějšího vinařství Kanady – Mission Hill Family Estate Winery, dále krátká procházka k ledovcovému jezeru Falls Lake + poté i vodopády Bridal Falls, ubytování ve městě Abbostford – Super 8 by Wyndham.

10. den

1. 6. sobota – snídaně, brzký transfer do Vancouveru a přejezd trajektem na Vancouver Island, návštěva deštných pralesů národního parku Pacific Rim. V této rezervaci plné divoké přírody staneme na jednom z nejdramatičtějších pobřeží Tichého oceánu vůbec. Vedle stovek tisíc ptáků zde možná spatříme i táhnoucí velryby, návštěva osady Ucluelet, Long Beach – naučná stezka s jedinečnými scenériemi podél pobřeží. Ubytování v Tofinu – Tofino Motel Harborview.

11. den

2. 6. neděle – prohlídka Tofina, procházka stezkou v mokřadech k havarovanému letadlu Canso Plane Crash Site, po cestě Combers Beach, ještě jednou si vychutnáme sílu oceánu na Wild Pacific Trail, prohlídka po jedlovcovém lese Giant Cedars, pak odjedeme přes Port Alberni směr Nanaimo, procházka podél kaňonu řeky English Man River s možností koupání, ubytování v Nanaimo – Days Inn by Wyndham.

12. den

3. 6. pondělí – snídaně, ranní lodní tranzit opět do Vancouveru – prohlídka města považovaného za jedno z nejkrásnějších na světě. Návštěva Lighthouse Park s překrásnými výhledy na Vancouver. Také se projdeme po největším městském parku Stanley, kde se nachází pláže, udržované zahrady, akvárium nebo i totemy domorodců Britské Kolumbie. Kolem 17:00 hod. transfer na letiště, odlet z Vancouveru ve 20:55 hod. do Prahy přes Londýn.

13. den

4. 6. úterý – přílet do Prahy na Letiště Václava Havla ve 20:25 hod.

Během zájezdu bude také koupání v termálních přírodních pramenech, další rozšíření programu se předpokládá během samotného zájezdu i s ohledem na časový průběh.
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Uživatelé zatím nevložili žádný zážitek.