Dovolená 2024 Národní parky západní Kanady

FIRST MINUTE do 31.12.2023

Termín zájezdu 11.05.2024 - 23.05.2024
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Kanada
Původní cena 84 990 Kč | 3 620 €
Cena včetně
poplatků
81 990 Kč
(3 490 €)

Základní info o zájezdu

ODLET: 11. 5. z Prahy z Letiště Václava Havla.

NÁVRAT: 23. 5. do Prahy na Letiště Václava Havla.

PROGRAM: západní Kanadou lodí i po pevnině, divoké pobřeží Pacifiku a především skvostné národní parky – Jasper, Banff, Yoho, Glacier, Revelstoke, Pacific Rim a jejich drsná příroda. Světoznámé lyžařské středisko Whistler, ledovec Athabasca, smaragdová jezera – Lake Moraine, Lake Payto, Lake Falls a další. Zájezd vyvrcholí návštěvou Vancouver Island a prohlídkou Vancouveru, jednoho z nejkrásnějších měst na světě. Pochopitelně absolvujeme výlet za medvědy i spaní v pravých kanadských srubech.

UBYTOVÁNÍ: bude celkem zajištěno 11x – sruby, hotely, motely, vždy 2lůžkové pokoje se sociálním zařízením.

PŘEPRAVA: letecky se společností British Airways, na místě mikrobusem.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit zálohu v minimální výši 30 000 Kč / 1 280 Eur / osoba (lze i celou cenu), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, příp. oskenovanou e-mailem, nebo faxem 494 377 654 nebo doručit osobně, po připsání platby na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek splatný do 28. 3. 2024, finální pokyny a informace k odletu obdržíte cca 3 týdny před odletem, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD, do 23,5 Kč / Euro, minimální/maximální počet účastníků: 10.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, sluneční brýle, fotoaparát (mobilní telefon), zcela orientační kapesné ve výši od 500 CAD (mimo vstupy), oblečení jako na naše podzimní podnebí, denní teploty okolo 15-20 °C, stravu lze obstarat prakticky všude v dostupných cenových relacích (doporučíme). Nelze dovážet žádné potraviny! Tento okruh jsme již několikrát s úspěchem absolvovali. 

CENA ZAHRNUJE: oboustranné letecké spojení včetně odbaveného zavazadla do 23 kg + příručního zavazadla do 8 kg, letištní, bezpečnostní taxy, palivový příplatek, dopravu mikrobusem po Kanadě, zpáteční lodní tranzit, 11x ubytování různého typu, 4x snídaně, zákonné pojištění CK proti úpadku a servis průvodce.

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 380 CAD / osoba (vstupy do všech národních parků, výjezd lanovkou Sea to Sky Gondola, výlet rychlými čluny po Mud Lake a Mud River, scénická plavba lodičkou po Maligne Lake, ochutnávka lokálních vín ve vinařství Quals Gate Winery a další výdaje), fakultativní akce/výlety, *cestovní pojištění 800 Kč / 35 Eur / os. / pobyt, cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu 1 500 Kč / 64 Eur / os. / pobyt, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, více na https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK) - dodatečně nelze akceptovat!

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

11. 5. sobota – sraz všech účastníků v Praze na Letišti Václava Havla na Terminálu 1 u kavárny Starbucks v 11:45 hod. (bude upřesněno ve finálních pokynech), odlet ve 14:10 hod. s přestupem v Londýně, po příletu do Vancouveru v 19:00 hod. transfer na ubytování ve Vancouveru – Best Western Plus Vancouver Airport Hotel.

2. den

12. 5. neděle – odjezd na sever po dálnici Sea to Sky, Squamish – nejdelší souvislé žulové skály na světě, lanovkou Sea to Sky Gondola s výhledem na Stawamus Chief a záliv Howe Sound, procházka k 335 m vysokým vodopádům Shannon Falls, Whistler – prohlídka nejznámějšího lyžařského střediska Severní Ameriky (nádherná příroda), fakultativně projížďka na půjčených kolech (cca 60–70 CAD) v okolí Whistleru a podél některých z jezer Alpha Lake, Nita Lake, Alta Lake a Green Lake. Ubytování ve Whistleru – The Listel Hotel.

3. den

13. 5. pondělí – dopoledne lze fakultativně vyjet lanovkou na vrchol hory Mt. Whistler, kde spatříte neskutečné výhledy na horské štíty Skalistých hor a krátký trek, pokračujeme kolem Green Lake směr Kamloops, po cestě procházka k vodopádům Nairn Falls, vyhlídky na jezero Duffe Lake, krátká zastávka u Seton Lake, Kamloops – místo (město) setkání vod v srdci Britské Kolumbie. Ubytování v Kamloops – Quality Inn.

4. den

14. 5. úterý – snídaně, odjezd do Wells Gray Provincial Park – lehký trek k nádherným vodopádům Helmcken Falls, Dawson Falls, Moul Falls a Spahat Falls, transfer do malé osady Blue River, zážitkový výlet rychlými čluny po jezeře Mud Lake a řece Mud River, kde je možné spatřit losy a medvědy. Ubytování v Blue River v pravém kanadském srubu.

5. den

15. 5. středa – vycházka řekou k vodopádům Rearguard Falls, rezervace Mt. Robson s vyhlídkou na nejvyšší horu kanadských Skalistých hor – Rockies, krátká procházka k vodopádům Overlander Falls, cesta po Yellow Head Highway, dojezd do Jasperu – oběd, odpoledne trek k nejhlubšímu kaňonu národního parku Jasper - Maligne Canyon. Ubytování v Jasperu – Jasper Inn and Suites.

6. den

16. 5. čtvrtek – dopoledne scénická plavba lodičkou po Maligne Lake s výhledy na vysoké štíty národního parku Jasper kolem ostrůvku Spirit Island, poté návrat do Jasperu na oběd, odpoledne pohodový pochod cca 5 km kolem ledovcových jezer do Valley of The Five Lakes s možností koupání. Ubytování v Jasperu – Jasper Inn and Suites.

7. den

17. 5. pátek – národní parky Jasper a Banff patří k nejkrásnějším scenériím na světě, pokračujeme podél řeky Athabaska a Sunwapta po překrásné vysokohorské silnici se zastávkami u vodopádů Athabasca Falls, vyhlídka Goats and Glacier, zastávka u Sunwapta Falls, pochod k patě ledovce Athabasca, smaragdová jezera Lake Payto a Lake Moraine. Ubytování v Banffu – Tunnel Mountain Resort.

8. den

18. 5. sobota – návštěva a nenáročná procházka (5 km) kolem Emerald Lake v národním parku Yoho. Cestou zastávka u Natural Bridges. Uvidíme stavitelskou lahůdku tzv. spirálové tunely pod Průsmykem kopajícího koně. Přejezd do národního parku Glacier se zastávkou ve výzkumném centru lavin Rogers Pass a možností nenáročné vycházky, národní park Revelstoke – alpínské louky – obří cedry a jedlovce, výjezd serpentinami na Mount Revelstoke s trekem po vrcholu hory (dle aktuální sněhové pokrývky). Ubytování ve Vernonu – Quality Inn and Suites.

9. den

19. 5. neděle – snídaně, neskutečně dlouhé jezero Okanagan Lake, během dopoledne návštěva města Kelowna, po dřívějším obědě ochutnávka lokálních vín ve vinařství Quals Gate Winery a prohlídka nejslavnějšího vinařství Kanady – Mission Hill Family Estate Winery, dále krátká procházka k ledovcovému jezeru Falls Lake + poté i vodopády Bridal Falls. Ubytování v Abbostfordu – Super 8 by Wyndham.

10. den

20. 5. pondělí – snídaně, brzký transfer do Vancouveru a přejezd trajektem na Vancouver Island. Scénická cesta napříč ostrovem přes Port Alberni, prohlídka po jedlovcovém lese Giant Cedars. V odpoledních hodinách procházka k Amphiprite Point Lighthouse Loop, který je součástí národního parku Pacific Rim. V této rezervaci plné divoké přírody staneme na jednom z nejdramatičtějších pobřeží Tichého oceánu vůbec. Ubytování v Uclueletu – Canadian Princess Lodge and Marina.

11. den

21. 5. úterý – Long Beach – naučná stezka s jedinečnými scenériemi podél pobřeží procházka stezkou v mokřadech k havarovanému letadlu Canso Plane Crash Site, po cestě Combers Beach, pak odjedeme přes Port Alberni směr Nanaimo, procházka podél kaňonu řeky English Man River s možností koupání (pro utužilce). Ubytování v Nanaimo – Days Inn by Wyndham.

12. den

22. 5. středa – snídaně, ranní lodní tranzit opět do Vancouveru – prohlídka města považovaného za jedno z nejkrásnějších na světě. Návštěva Lighthouse Park s překrásnými výhledy na Vancouver. Také se projdeme po největším městském parku Stanley, kde se nachází pláže, udržované zahrady, akvárium nebo i totemy domorodců Britské Kolumbie. Kolem 17:00 hod. transfer na letiště, odlet z Vancouveru ve 20:55 hod. do Prahy přes Londýn.

13. den

23. 5. čtvrtek – přílet do Prahy na Letiště Václava Havla ve 20:35 hod.

Během zájezdu v případě časových možností a příznivých klimatických podmínek bude možnost koupání v termálních přírodních pramenech, další rozšíření programu se předpokládá během samotného zájezdu i s ohledem na časový průběh.
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Uživatelé zatím nevložili žádný zážitek.