Dovolená 2022 Maroko

FIRST MINUTE do 31.12.2021

Termín zájezdu 19.04.2022 - 02.05.2022
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Polopenze
Destinace Maroko
Původní cena 49 990 Kč | 2 000 €
Cena včetně
poplatků
39 990 Kč
1 600 €

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODLET: 19. 4. z Prahy z Letiště Václava Havla

PŘÍLET: 2. 5. do Prahy na Letiště Václava Havla

PROGRAM: 13 pobytových dnů v Maroku - cestování po přírodních, historických a náboženských skvostech Maroka, např. hlavní město Maroka Rabat, Meknés, římská města Sala Colonia a Volubilis, Fes, návštěva cedrových lesů s makaky magot, půvabné údolí řeky Zíz, přejezd pouští terénními vozy s návštěvou nomádů, nejdelší písečná duna Maroka, pohoří Vysoký Atlas, návštěva města berberů a filmového průmyslu Ouarzazatu, návštěva jedné z kaseb - berberských pevností, prohlídka bájného města Marrákeše s řadou úchvatných památek a půvabnou atmosférou, Essaouira - významný marocký přístav zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO, nejdelší přílivová laguna Maroka, prohlídka Casablanky.

UBYTOVÁNÍ: 1x v Rabatu, 1x v Meknésu, 1x ve Fesu, 1x v Azrou, 1x v Zeidě, 1x v Erg Chebbi, 1x v Dádés, 1x v Ouarzazatu, 2x v Marrakéši, 1x v Essaouiře, 1x v Oualidii a 1x v Casablance ve **/*** hotelích, ve dvou až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením, jednolůžkový pokoj lze zajistit za příplatek (4 800 Kč / 192 €)

PŘEPRAVA: letecky z Prahy do Casablanky a zpět, po Maroku doprava turistickým minibusem

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit zálohu v minimální výši 25 000 Kč (pro úhradu v Kč) nebo 1 000 € / os. (pro úhradu v Eurech), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, příp. i osobně nebo skenovanou e-mailem, nebo faxem 494 377 654, po připsání zálohy na náš účet odešleme potvrzenou smlouvu zpět, vlastní doplatek je splatný do 4. 3. 2022, aktuální informace k cestám do zahraničí v souvislosti s covid 19 naleznete ZDE, přibližně 4 týdny před odletem obdržíte finální informace a pokyny, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců po návratu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a do 25 Kč / €, pro vstup do země je vyžadováno ukončené očkování proti covid-19 (obě dávky), minimální počet účastníků: 18

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, plavky, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 22–27 °C, vhodné boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši cca 200 USD 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha – Casablanca – Praha, autobus v Maroku, 13x ubytování, 12x večeře, 12x snídaně, letecké a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, servis průvodce, pojištění léčebných výloh v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 180 USD (z těchto peněz se platí vstupy do vybraných objektů v Maroku, bakšiš na hotely, bakšiš pro řidiče minibusu – platí se až v Maroku v USD průvodci), *pojištění léčebných výloh v zahraničí 860 Kč / 35 € / os. / pobyt, připojištění proti stornu (nepovinné) 1 360 Kč / 55 € / os. / pobyt, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy, na pozdější úhradu nebude brán zřetel (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, viz http://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání zašleme e-mailem), příplatek za 1/1 pokoj ve výši 4 800 Kč / 192 €

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

19. 4. úterý – sraz účastníků zájezdu v Praze na Letišti Václava Havla, odlet (přesný čas srazu a odletu bude upřesněn). Večerní přílet do Casablanky, krátký přejezd do hotelu v Rabatu, ubytování, nocleh.

2. den

20. 4. středa – snídaně, prohlídka Rabatu – hlavního města marockého království. Rabat je poklidné a příjemné město s tisíciletou historií. Během doby strávené v Rabatu prozkoumáme medínu – staré město, andaluské zahrady, opevněnou modro-bílou čtvrť na skále s překrásným výhledem na Atlantik a Salé – bývalé centrum pirátské republiky. Také navštívíme vykopávky římského města Sala Colonia, později proměněné na nekropoli marockých sultánů. Nenecháme si ujít ani Tour Hassan – sesterskou věž Giraldy v Seville, či chrám svatého Petra, impozantní budovu z počátku 20. století. Přejezd na hotel do Meknésu, ubytování, večeře, nocleh

3. den

21. 4. čtvrtek – snídaně, prohlídka dalšího královského města – Meknésu. Navštívíme mauzoleum zakladatele města, medresu – teologickou kolej ze 14. století, rozlehlou podzemní sýpku, dříve považovanou za vězení pro křesťanské zajatce. Také si prohlédneme velkolepé hradby a brány, které Meknés proslavily. Část dne strávíme prozkoumáváním římského města Volubilis – největší antické památky Maroka, známé díky počtu perfektně zachovalých mozaik. Přejezd na hotel do Fesu, ubytování, večeře, nocleh.

4. den

22. 4. pátek – snídaně, den strávíme prohlídkou slavného města Fesu. Navštívíme jeho historické centrum, které je bludištěm tisíců uliček, ukrývajícím poklady ve formě nádherných ukázek islámské architektury a umění. Také navštívíme některé řemeslné dílny, včetně světoznámých barvíren kůží. Součástí prohlídky je i možnost oběda, během kterého bude podáváno tradiční marocké jídlo či návštěva pevnosti nad Fesem, která poskytuje dokonalý výhled na celé město. Přejezd na hotel do městečka Azrou, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

5. den

23. 4. sobota – snídaně, přejezd do hor, procházka cedrovými lesy, které jsou obývány makaky magot. Průjezd horskou a kopcovitou oblastí s řadou přírodních scenérií do vyprahlých oblastí. Ubytování na hotelu v městečku Zeida, večeře, nocleh.

6. den

24. 4. neděle – snídaně, průjezd monumentálním a stále zeleným údolím řeky Zíz. Po příjezdu na kraj pouště se přesedá na terénní vozy. Během průjezdu pouští se zastavíme na čaj s nomády a prohlédneme si pláně poseté fosíliemi a „pouštními růžemi“, které je možné i sbírat. Noc se tráví v poušti v hotelu, který leží na nejdelší písečné duně Maroka. Přejezd na hotel do Erg Chebbi, ubytování na hotelu – pokoje formou domečků (veškeré sociální zařízení na každém domečku), které svou výzdobou připomínají beduínské stany, noc přímo uprostřed pouště – úchvatný zážitek, večeře, nocleh. Při východu slunce následující den je možné absolvovat projížďku na velbloudu (fakultativně, cena cca 120 MAD).

7. den

25. 4. pondělí – snídaně, den začíná krásnou projížďkou po poušti z Erg Chebbi do města Erfoud ležícím na okraji pouště, odkud se pokračuje do brusíren fosilií. Podíváme se i do tzv. ketar, dlouhých podzemních tunelů určených k zavlažování pouštních oblastí. Následují scenérie pohoří Vysoký Atlas a procházka soutěskou Todra. Přejezd na hotel do Dádés, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

8. den

26. 4. úterý – snídaně, ze serpentýn Vysokého Atlasu pokračujeme „Údolím růží“ a „Údolím kaseb (berberských pevností, z nichž jednu také navštívíme)“ do Ouarzazatu, významného města berberů a filmového průmyslu. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

9. den

27. 4. středa – snídaně, po návštěvě opevněného města Ait Benhaddou, které sloužilo jako kulisa filmům Gladiátor, Princ z Persie, Mumie, Alexandr Veliký, Honba za klenotem Nilu i bondovce Dech života. Poté následuje průjezd Vysokým Atlasem přes nejvýše položený průjezdný průsmyk v Maroku (2 260 m. n. m.) a příjezd do legendární Marrákeše. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

10. den

28. 4. čtvrtek – snídaně, prohlídka Marrakéše – jednoho z nejznámějších měst celé Afriky. Kromě návštěvy nejkrásnějších památek Marrákeše si projdeme i uličky starého města a súky – tržiště s přilehlými dílnami a večer strávíme na proslulém náměstí Jemaa al-Fna – mezi zaříkávači hadů, vypravěči arabských příběhů, kejklíři a artisty. Zájemci také mohou prohlídku pamětihodností Marrákeše vyměnit za odpočinek v Jardin Majorelle – překrásné botanické zahradě, kterou vlastnil Yves Saint Laurent, a jehož tamější ateliér je dnes přeměněn na muzeum vystavující jeho soukromou sbírku berberského umění a šperků. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

11. den

29. 4. pátek – snídaně, příjezd na pobřeží, zastávky s vyhlídkami na oceán a v oblasti arganových stromů. Podíváme se na tradiční výrobu arganového oleje (s možností nákupu přímo od místních). Podél pobřeží příjezd do Essaouiry, původně nejodlehlejší fénické kolonie, později portugalské obchodní stanice a pevnosti a jednoho z nejdůležitějších přístavů Maroka, dnes malebného a poklidného městečka, které je známé řezbářskými dílnami, produkcí tradiční hudby a které je díky svému opevnění zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

12. den

30. 4. sobota – snídaně, po dopolední prohlídce Essaouiry následuje cesta podél pobřeží na sever. Zpestřením tohoto přejezdu bude kromě překrásných výhledů na oceán i návštěva majáku na útesech. Noc strávíme v hotelu na pláži u nejdelší přílivové laguny Maroka v lokalitě vyhlášené specialitami z ryb, humry a vlastní odrůdou ústřic. Ubytování na hotelu ve městě Oualidia, večeře, nocleh.

13. den

1. 5. neděle – snídaně, poté navštívíme město El Jadida, které bývalo portugalskou obchodní základnou a díky renesančnímu opevnění a podzemnímu vodnímu rezervoáru je zapsáno na seznamu UNESCO. Poté následuje krátký přejezd do Casablanky. Tam navštívíme mešitu Hassana II. - skvost moderní islámské architektury a jednu z největších náboženských staveb světa. Zájezd je zakončen prohlídkou Casablancy, která zahrnuje nejkrásnější stavby z doby francouzského protektorátu ve stylu Art Deco. Ubytování na hotelu v Casablance, večeře, nocleh.

14. den

2. 5. pondělí – přesun na letiště v Casablance, odlet, přílet do Prahy na Letiště Václava Havla – dle letového řádu letecké společnosti, bude upřesněno v pokynech k odletu


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Ludmila Běnková

07.11.2021

Maroko

Maroko

V říjnu 2021 jsem se zúčastnila 14 denního poznávacího zájezdu do Maroka.Program byl velmi pestrý, denně jsme se seznamovali s kulturou a krásami této země, která je velmi různorodá, takže si každý přijde na své.Já jsem byla okouzlena nádhernou přírodou, byli jsme i na Sahaře, o které jsem se učila ve škole.Samozřejmě s tím byly spojeny i zážitky z měst, kde je velká chudoba,ale to k tomuto světu patří.Toto všechno bylo zaštítěno super průvodcem, který měl všechno zorganizováno do puntíku a vše šlapalo jako hodinky.Dověděli jsme se nepřeberné množství informací, protože tento člověk je opravdu živá encyklopedie (tímto ho velmi zdravím a děkuji mu za jeho vstřícnost).Taky bych chtěla pozdravit všechny členy vaší CK a popřát hodně úspěchů v této nelehké době.