+420 272 049 622 PO - PÁ 8:00-16:30
telefon

Dovolená 2018 Maroko

Vyprodáno

Termín zájezdu 18.10.2018 - 31.10.2018
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Polopenze
Destinace Maroko
Cena včetně
poplatků
39 990 Kč
1 538 €
VYPRODÁNO

* Cena je kalkulovaná do 26 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODLET: 18. 10. z Prahy z Letiště Václava Havla

PŘÍLET: 31. 10. do Prahy na Letiště Václava Havla

PROGRAM: 13 pobytových dnů v Maroku - cestování po přírodních, historických a náboženských skvostech Maroka např. hlavní město Maroka Rabat, Meknés, římská města Sala Colonia a Volubilis, Fes, návštěva cedrových lesů s makaky magot, půvabné údolí řeky Zíz, přejezd pouští terénními vozy s návštěvou nomádů, nejdelší písečná duna Maroka, pohoří Vysoký Atlas, návštěva města berberů a filmového průmyslu Ouarzazatu, návštěva jedné z kaseb - berberských pevností, prohlídka bájného města Marrákeše s řadou úchvatných památek a půvabnou atmosférou, Essaouira - významný marocký přístav zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO, nejdelší přílivová laguna Maroka, prohlídka Casablanky.

ODBORNÝ DOPROVOD: klienty bude na cestě doprovázet Mgr. Jan Pěchota, který v minulosti absolvoval množství úspěšných zájezdů do Maroka a danou oblastí se dlouhodobě odborně zabývá a Mgr. Karel Hrdlička, který se od roku 2007 věnuje provázení na poznávacích zájezdech po zemích Blízkého východu a odborně se zabývá historií, kulturou, náboženstvím a jazyky této oblasti. Dvojice těchto průvodců je zárukou maximální kvality výkladu a bezproblémového průběhu celého zájezdu.

UBYTOVÁNÍ: 1x v Rabatu, 1x v Meknésu, 1x ve Fesu, 1x v Azrou, 1x v Zeidě, 1x v Erg Chebbi, 1x v Dádés, 1x v Ouarzazatu, 2x v Marrakéši, 1x v Essaouiře, 1x v Oualidii a 1x v Casablance ve **/*** hotelích, ve dvou až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením (za příplatek 4 800,- Kč/185 Eur lze rovněž zajistit jednolůžkový pokoj)

PŘEPRAVA: letecky z Prahy do Casablanky a zpět, po Maroku doprava turistickým minibusem

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit 1. zálohu v minimální výši 15.000,- Kč (pro úhradu v Kč) nebo 577 Eur/os. (pro úhradu v Eurech), 2. zálohu v minimální výši 15.000 Kč /os. (do 4. 9. 2018), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, příp. i osobně nebo skenovanou e-mailem, nebo faxem 494 377 654, po připsání 1. zálohy (platby) na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek zájezdu splatný po obdržení finálních pokynů cca měsíc před odletem, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců po návratu, cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 25 Kč/USD a do 26 Kč/Euro, v případě, že dojde ke změně výše kurzu, nebo výše palivového příplatku bude vám sděleno ve finálních pokynech cca měsíc před odletem a případný rozdíl bude doúčtován.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, plavky, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 22 - 27°C, vhodné boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši cca 200 USD

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha - Casablanca - Praha, autobus v Maroku, 13x ubytování, 12x večeře, 12x snídaně, letecké a bezpečnostní taxy, palivový příplatek - v případě změny výše palivového příplatku bude jeho aktuální cena v Kč sdělena 1 měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován, servis průvodce, pojištění léčebných výloh v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: 110 USD (z těchto peněz se platí vstupy do vybraných objektů v Maroku, bakšiš na hotely, bakšiš pro řidiče minibusu - platí se až v Maroku v USD průvodci. Připojištění proti stornu (nepovinné) 1 360,- / 52 Eur / os. / pobyt, pro osobu do 18ti let 1 150,- / 44 Eur / os. / pobyt, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy, na pozdější úhradu nebude brán zřetel (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, viz http://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání zašleme e-mailem)

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

18. 10. čtvrtek - sraz účastníků zájezdu v Praze na Letišti Václava Havla, odlet (přesný čas srazu a odletu bude upřesněn). Večerní přílet do Casablanky, krátký přejezd do hotelu v Rabatu, ubytování, nocleh.

2. den

19. 10. pátek - snídaně, prohlídka Rabatu – hlavního města marockého království. Rabat je poklidné a příjemné město s tisíciletou historií. Během doby strávené v Rabatu prozkoumáme medínu – staré město, andaluské zahrady, opevněnou modro-bílou čtvrť na skále s překrásným výhledem na Atlantik a Salé – bývalé centrum pirátské republiky. Také navštívíme vykopávky římského města Sala Colonia, později proměněné na nekropoli marockých sultánů. Nenecháme si ujít ani Tour Hassan – sesterskou věž Giraldy v Seville, či chrám svatého Petra, impozantní budovu z počátku 20. století. Přejezd na hotel do Meknésu, ubytování, večeře, nocleh

3. den

20. 10. sobota - snídaně, prohlídka dalšího královského města – Meknésu. Navštívíme mauzoleum zakladatele města, medresu - teologickou kolej ze 14. století, rozlehlou podzemní sýpku, dříve považovanou za vězení pro křesťanské zajatce. Také si prohlédneme velkolepé hradby a brány, které Meknés proslavily. Část dne strávíme prozkoumáváním římského města Volubilis - největší antické památky Maroka, známé díky počtu perfektně zachovalých mozaik. Přejezd na hotel do Fesu, ubytování, večeře, nocleh.

4. den

21. 10. neděle - snídaně, den strávíme prohlídkou slavného města Fesu. Navštívíme jeho historické centrum, které je bludištěm tisíců uliček, ukrývajícím poklady ve formě nádherných ukázek islámské architektury a umění. Také navštívíme některé řemeslné dílny, včetně světoznámých barvíren kůží. Součástí prohlídky je i možnost oběda, během kterého bude podáváno tradiční marocké jídlo či návštěva pevnosti nad Fesem, která poskytuje dokonalý výhled na celé město. Přejezd na hotel do městečka Azrou, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

5. den

22. 10. pondělí - snídaně, přejezd do hor, procházka cedrovými lesy, které jsou obývány makaky magot. Průjezd horskou a kopcovitou oblastí s řadou přírodních scenérií do vyprahlých oblastí. Ubytování na hotelu v městečku Zeida, večeře, nocleh.

6. den

23. 10. úterý - snídaně, průjezd monumentálním a stále zeleným údolím řeky Zíz. Po příjezdu na kraj pouště se přesedá na terénní vozy. Během průjezdu pouští se zastavíme na čaj s nomády a prohlédneme si pláně poseté fosíliemi a „pouštními růžemi“, které je možné i sbírat. Noc se tráví v poušti v hotelu, který leží na nejdelší písečné duně Maroka. Přejezd na hotel do Erg Chebbi, ubytování na hotelu - pokoje formou domečků (veškeré sociální zařízení na každém domečku), které svou výzdobou připomínají beduínské stany, noc přímo uprostřed pouště - úchvatný zážitek, večeře, nocleh. Při východu slunce následující den je možné absolvovat projížďku na velbloudu (fakultativně, cena cca 120 MAD).

7. den

24. 10. středa - snídaně, den začíná vyjížďkou k pouštnímu jezeru s výskytem plameňáků, odkud se pokračuje do brusíren fosílií. Podíváme se i do tzv. ketar, dlouhých podzemních tunelů určených k zavlažování pouštních oblastí. Následují scenérie pohoří Vysoký Atlas a procházka soutěskou Todra. Přejezd na hotel do Dádés, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

8. den

25. 10. čtvrtek - snídaně, ze serpentýn Vysokého Atlasu pokračujeme „Údolím růží“ a „Údolím kaseb (berberských pevností, z nichž jednu také navštívíme)“ do Ouarzazatu, významného města berberů a filmového průmyslu. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

9. den

26. 10. pátek - snídaně, po návštěvě opevněného města Ait Benhaddou, které sloužilo jako kulisa filmům Gladiátor, Princ z Persie, Mumie, Alexandr Veliký, Honba za klenotem Nilu i bondovce Dech života. Poté následuje průjezd Vysokým Atlasem přes nejvýše položený průjezdný průsmyk v Maroku (2 260 m. n. m.) a příjezd do legendární Marrákeše. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

10. den

27. 10. sobota - snídaně, prohlídka Marrakéše - jednoho z nejznámějších měst celé Afriky. Kromě návštěvy nejkrásnějších památek Marrákeše si projdeme i uličky starého města a súky - tržiště s přilehlými dílnami a večer strávíme na proslulém náměstí Jemaa al-Fna – mezi zaříkávači hadů, vypravěči arabských příběhů, kejklíři a artisty. Zájemci také mohou prohlídku pamětihodností Marrákeše vyměnit za odpočinek v Jardin Majorelle - překrásné botanické zahradě, kterou vlastnil Yves Saint Laurent, a jehož tamější ateliér je dnes přeměněn na muzeum vystavující jeho soukromou sbírku berberského umění a šperků. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

11. den

28. 10. neděle - snídaně, příjezd na pobřeží, zastávky s vyhlídkami na oceán a v oblasti arganových stromů. Podíváme se na tradiční výrobu arganového oleje (s možností nákupu přímo od místních). Podél pobřeží příjezd do Essaouiry, původně nejodlehlejší fénické kolonie, později portugalské obchodní stanice a pevnosti a jednoho z nejdůležitějších přístavů Maroka, dnes malebného a poklidného městečka, které je známé řezbářskými dílnami, produkcí tradiční hudby a které je díky svému opevnění zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

12. den

29. 10. pondělí - snídaně, po dopolední prohlídce Essaouiry následuje cesta podél pobřeží na sever. Zpestřením tohoto přejezdu bude kromě překrásných výhledů na oceán i návštěva majáku na útesech. Noc strávíme v hotelu na pláži u nejdelší přílivové laguny Maroka v lokalitě vyhlášené specialitami z ryb, humry a vlastní odrůdou ústřic. Ubytování na hotelu ve městě Oualidia, večeře, nocleh.

13. den

30. 10. úterý - snídaně, poté navštívíme město El Jadida, které bývalo portugalskou obchodní základnou a díky renesančnímu opevnění a podzemnímu vodnímu rezervoáru je zapsáno na seznamu UNESCO. Poté následuje krátký přejezd do Casablanky. Tam navštívíme mešitu Hassana II. - skvost moderní islámské architektury a jednu z největších náboženských staveb světa. Zájezd je zakončen prohlídkou Casablancy, která zahrnuje nejkrásnější stavby z doby francouzského protektorátu ve stylu Art Deco. Ubytování na hotelu v Casablance, večeře, nocleh.

14. den

31. 10. středa - přesun na letiště v Casablance, odlet, přílet do Prahy na Letiště Václava Havla - dle letového řádu letecké společnosti, bude upřesněno v pokynech k odletu


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst

Zážitky cestovatelů

Uživatelé zatím nevložili žádný zážitek.