+420 272 049 622 PO - PÁ 8:30-16:00
telefon

Dovolená 2018 Etiopie

Termín 28.02.2018 - 13.03.2018
Doprava Letecky
Ubytování Hotely
Strava Polopenze
Destinace Etiopie
Cena včetně
poplatků
59 990 Kč
2 308 €

* Cena je neměnná do 26 Kč/EURO

Základní info

ODLET: 28 2. z Prahy z letiště Václava Havla

PŘÍLET: 13. 3. do Prahy na letiště Václava Havla

PROGRAM: 14 pobytových dnů v Etiopii - cestování po přírodních, historických a náboženských skvostech Etiopie např. hlavní město Addis Abeba, Bahir Dar – město ležící na břehu nejvýše položeného riftového jezera TANA, klášter Debre Lebanos, vodopád Tis Issat na Modrém Nilu, Fasilův hradní komplex zapsaný na seznam světových kulturních památek UNESCO, Axum – komplex Panny Marie ze Sionu, malá kaple s originálem Archy úmluvy – pouze z venčí, skalní chrámy v Lalibele, přelet malým letadlem do Addis Abeby, návštěva jezera Langana a národního parku  Shala-Abyata National Park.

UBYTOVÁNÍ: 3x Addis Abeba, 2x Bahir Dar, 1x Gondar, 2x Axum, 2x Lalibela, 1x Dessie, 3x Langano ve **/*** hotelích, ve dvou až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením (za příplatek lze rovněž zajistit jednolůžkový pokoj) V případě, že není klienta ke komu doobsadit, je povinen připlatit si 1/1 pokoj.

PŘEPRAVA: letecky s přestupem z Prahy do Addis Abeby a zpět, po Etiopie doprava turistickým minibusem, případně džípy, 1x přelet místním letadlem do Addis Abeby.

POKYNY: pro přihlášení postačí vyplnit formulář na našich stránkách, poté obdržíte smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit 1. zálohu ve výši 25 000,- Kč / 962 € /os, zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, či oskenovanou emailem, po připsání zálohy (popř. celé platby) na účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, 2. záloha ve výši 20 000,- Kč / 770 € /os., splatná do 12. 1. 2017, doplatek je nutné doplatit nejpozději měsíc před odletem. Cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 25 Kč / 1USD a v případě, že bude kurz měsíc před odletem nad touto hranicí, bude se muset cena navýšit, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců.

Důležité očkování, které je povinné: Žlutá zimnice/ Hepatitida A,B / Břišní tyfus, nutné je mít mezinárodní očkovací průkaz s sebou!!!

Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum, např. https://www.ockovacicentrum.cz/cz/etiopie# V Addis Abebě i po celé zemi jsou časté výpadky elektřiny a vody. Internetové kavárny jsou ve větších městech běžné, ale nespoléhejte se na internetové spojení. Taktéž mobilní síť zpravidla funguje pouze ve větších městech.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 22 – 28°C, vysokohorské oblasti (nad 4000 m) průměrně 14-15,5 º C, deštník nebo pláštěnku, nepromokavé oblečení, vhodné boty (doporučujeme 2 páry bot, trekové), teplejší věci na večer, krém, sluneční brýle, pokrývku hlavy, zcela orientační kapesné ve výši cca 200 USD

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha – Addis Abeba - Praha, dopravu v Etiopii, 13x ubytování, 12x večeře, 13x snídaně, letecké a bezpečnostní taxy, palivový příplatek - v případě změny výše palivového příplatku bude jeho aktuální cena v Kč sdělena 1 měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován, servis průvodce, pojištění léčebných výloh v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: 250 USD (z těchto peněz se platí vstupy do vybraných objektů v Etiopie, bakšiš na hotely, bakšiš pro řidiče dopravy - platí se až v Addis Abebě v USD) + 50 USD na vízum na letišti (platí se na letišti, je nutné mít přesnou částku u sebe při vstupu do Etiopie). Připojištění proti stornu (nepovinné) 1.650,- Kč/os./pobyt, do 18-ti let 1.350,- Kč/os./pobyt nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz http://www.avetour.cz/pojisteni.html. Cena za jednolůžkový pokoj činí 9 000,-Kč/os./pobyt

Trasa zájezdu

Program

1. den

28. 2. středa - sraz na letišti Václava Havla v Praze. Přesný čas odletu Vám bude sdělen ve finálních informacích cca měsíc před odletem. Přílet do Addis Abeby ve večerních hodinách, turistické vízum na letišti, ubytování v hotelu.

2. den

1. 3. čtvrtek - snídaně, prohlídka Addis Abeby, Etnografického muzea- nachází se v komplexu univerzity, kde jsou soustředěny sbírky především z jihu země, artefakty z křesťanské a islámské kultury. Zajímavé jsou i soukromé prostory posledního etiopského císaře Haileho Selasieho, Národního muzea - nachází se zde nejstarší historie Etiopie, aksumská keramika, 3,2 mil.let stará kostra hominida Astralopithecus afarensis tzv. „Lucy“, Muzea obětí Rudého Teroru - historie popisující dobu svržení císaře Selasieho radíkálními důstojníky v čele s Mengistuem Hailem Mariamem, jenž pak nastolil „rudý teror“ a vládl až do roku 1991, návrat na hotel, večeře, nocleh.

3. den

2. 3. pátek - snídaně, přejezd do města Bahir Dar ležící na břehu nejvýše položeného riftového jezera TANA (1830 m.n.m) přes klášter Debre Lebanos ze 13.století - významné poutní místo, v okolí lze na skalních útesech spatřit skupiny endemických opic dželad hnědých. Po cestě možnost vyhlídek k fotografování hluboké krajinné jizvy, kterou za miliony let vytvořil Modrý Nil, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

4. den

3. 3. sobota - snídaně, prohlídka Bahir Daru – dopolední prohlídka moderního, univerzitního města, bahirdarské tržnice, možnost ochutnávky jedné z nejlepších káv světa, odpolední vyjížďka k vodopádu Tis Issat na Modrém Nilu – mohutný a impozantní vodopád sahající do výšky 43 metrů a šířky 400metrů, dostaneme se po zavěšeném mostě přímo až k vodopádu. Místní ženy zde nabízejí čaj či kávu, které si můžete vychutnat při pohledu na vodopád, návrat na hotel, večeře, nocleh.

5. den

4. 3. neděle - snídaně, cesta do Gondaru – prohlídka historického města ze 17.století s italskou architekturou z období druhé světové války, gondarského hradního komplexu, který je zapsán na seznam světových kulturních památek UNESCO. Prohlídka Fasilidových lázní, paláce Kusquam, kostel Debre Birhan Selassie – kde najdete světoznámý ikonicky vyobrazený strop s hlavami cherubínů, návrat na hotel, večeře, nocleh.

6. den

5. 3. pondělí - snídaně, přejezd do města Axum – nejsvatějšího místa kresťanské Etiopie, po cestě možnost focení přírodních scenérií na pravidelných zastávkách, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

7. den

6. 3. úterý - snídaně, prohlídka Axumu – historie tohoto města sahá do doby před více jak 2600 lety. Prohlídka malé kaple s Archou úmluvy, stélová pole – naleznete zde 70 obelisků – které označovaly hroby aksumských králů nebo důležitých osobností říše, hrobky krále Kaleba a jeho syna Gebre Meskela, prohlídka kamenného domku který chrání žulovou desku s nápisy v řečtině, sebejštině a místním jazyce geez (deska je datována ze 4.století n.l.), komplex Panny Marie ze Sionu – novodobá katedrála, kostel Panny Marie ze 17.století, který postavil Fasilides z Gondaru, malá kaple s originálem Archy úmluvy (pouze zvenčí), návrat na hotel, večeře, nocleh.

8. den

7. 3. středa - snídaně, přejezd do Mekene – směr do Lalibely za skalními chrámy - během cesty budete mít možnost fotografovat krásné přírodní scenérie na pravidelných zastávkách, cesta bude průběžně vyplněna poutavým vyprávěním o etiopské historii, ubytování na hotelu v Mekene, večeře, nocleh.

9. den

8. 3. čtvrtek - snídaně, přejezd do Lalibely, během cesty budete mít možnost fotografovat krásné přírodní scenérie na pravidelných zastávkách, cesta bude průběžně vyplněna poutavým vyprávěním o etiopské historii, ubytování v Lalibele, večeře, nocleh.

10. den

9. 3. pátek - snídaně, celodenní prohlídka Lalibely – prohlídka nejznámějších a nejvýznamnějších skalních chrámů světového unikátu spadajících do kulturních památek UNESCO, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

11. den

10. 3. sobota - snídaně, přelet místním letadlem do Addis Abeby, poté přejezd k jezeru Langano, během cesty budete mít možnost fotografovat krásné přírodní scenérie na pravidelných zastávkách, cesta bude průběžně vyplněna poutavým vyprávěním o etiopské historii, ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

12. den

11. 3. neděle - snídaně, relaxace u jezera Langana – návštěva národního parku Shala-Abyata National Park, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

13. den

12. 3. pondělí - snídaně, odpočinek u jezera Langana – volný program, relaxace, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

14. den

13. 3. úterý - snídaně, návrat letadlem do Addis Abeby, transfer na letiště, odlet z Addis Abeby do Prahy. Přesný čas odletu z Addis Abeby Vám bude upřesněn ve finálních informacích cca měsíc před odletem.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst

Zážitky cestovatelů

Uživatelé zatím nevložili žádný zážitek.