Srí Lanka: Přírodní krásy

Není mnoho zemí na světě, které by nabídly tak širokosáhlé množství přírodních atraktivit, jako je právě stát Srí Lanka, ležící na ostrově Cejlon – vzdálený pouhých 40 km od Indie. Jedná se o mimořádně zajímavou zemi, proto si ukážeme několik cestovatelských tipů.

Výstup na Adamovu horu

Fyzicky náročná túra na Adam´s peak (Sri Pada) je vskutku nezapomenutelným zážitkem. Cílem je dosažení vrcholu již při východu slunce, to znamená, že se na cestu musíte vydat v noci kolem 2:00. Vyráží se z vesničky Dalhousie. Čeká vás 7 km chůze a více jak 5 000 schodů! Hora je posvátným místem. Místní lidé věří, že je na vrcholu otisk Buddhovy nohy.

Národní park Yala

Nachází se v jihovýchodní části ostrova. Pyšní se nejvyšší koncentrací leopardů na světě. Dále je proslulý divokou zvěří, jako jsou sloni a korálovými útesy. Park je rozdělený do 5 oblastí. Tou nejznámější je Yala West. Zde máte nejlepší možnosti pro fotografování a pozorování leopardů.

Deštný prales Sinharaja

Mezinárodní biosférická rezervace a místo Světového dědictví UNESCO. Jedná se snad o nejdůležitější rezervaci, protože je posledním místem na Srí Lance, kde přirozeně roste deštný prales a tím poskytuje panenské prostředí pro šelmy a další zvířata. Jde o hornatou oblast v jižní části Centrální vysočiny. Nejvyšším vrcholem je 1 150 m vysoká hora – Hinipitigala. Rezervací protékají 2 řeky – Kalu Ganga a Gin Ganga. Údajně v parku žije 830 endemických druhů rostlin a zvířat – nikde jinde na světě tyto druhy nenajdete!

Národní park Uda Walawe

Pokud patříte mezi obdivovatele divokých slonů, pak je pro vás Uda Walawe tím pravým místem. Vyskytuje se zde více jak 400 jedinců. Není náhodou, že potkáte celá stáda, a když budete mít štěstí, tak přejdou přes cestu přímo před vámi. Musíme však upozornit, že divocí sloni mohou být i nebezpeční. V parku se už dokonce stalo, že skupina slonů převrátila džíp přes střechu. V parku se také nachází i sloní sirotčinec, kde ráno v 9 hodin a v poledne probíhá krmení. Takovéto dobrodružství můžete zažít i s námi. 

Stále ještě uvažujete o návštěvě „Perly Indického oceánu“? Právě proto jsme zařadili do nabídky tuto novinku!