+420 272 049 622 PO - PÁ 8:30-16:00
telefon

Přednášky Avetour

Cestopisná přednáška o Etiopii docenta Jana Záhoříka v Praze

29. 11. 2017

Srdečně Vás zveme na cestopisnou přednášku o Etiopii docenta Jana Záhoříka. Etiopie je jedna z nejrozmanitějších zemí v Africe. Přednáška seznámí posluchače jak s bohatou historickou a kulturní tradicí, tak i s některými přírodními skvosty a zajímavostmi, díky nimž je tato země jednou z nejatraktivnějších turistických destinací na kontinentu. Po celou dobu přednášky Vás bude provázet docent Jan Záhořík, terý je afrikanista (Ph.D. na FF UK, doc. na FSV UK), zabývající se moderními a současnými dějinami Etiopie a Rohu Afriky, česko-africkými vztahy a evropským kolonialismem v Africe. Mnohokrát pobýval v Etiopii, Rwandě a Burundi. Je autorem několika monografií (např. Dějiny Rwandy a Burundi, Ohniska napětí v postkoloniální Africe, aj.) a řady odborných studií i popularizačních článků. Budeme se na Vás těšit ve středu 29.listopadu 2017 v 19:30h v Rock Café (Národní 116/20, Praha). Rezervace je možná na telefonním čísle: 736/609894 či na e-mailu: cahrdlicka.zajezdy@seznam.cz nebo zakoupením vstupného v Rock Shopu vždy út - pá 16-22h a so 17-22h.Cena za přednášku je 100Kč.

 

Prohlídka pražského Židovského Města

14. 01. 2018

Dovolujeme si Vás pozvat na speciální poznávací a výukovou akci, v rámci níž budete mít možnost navštívit a poznat všechny důležité památky pražského Židovského Města (Klausova synagoga, Staronová synagoga, Maislova synagoga, Španělská synagoga, Pinkasova synagoga, Starý židovský hřbitov a rovněž budova Pohřebního bratrstva) a dozvědět o jeho historii a významných osobnostech, které na tomto úžasném místě žily a působily – to vše doplněno poutavým výkladem o židovských tradicích a svátcích. Akce proběhne v neděli 14.ledna 2018 od 13:00 do cca 17:00. Cena: 850 korun na osobu (zahrnuje vstup do všech navštívených památek přažské Židovského Města i průvodcovské služby). Všichni jsou srdečně zváni! V případě zájmu si prosím rezervujte místo (omezená kapacita) na e-mailové adrese: cahrdlicka.zajezdy@seznam.cz nebo na telefonním čísle 736 609 894.

 

Židovský Mnichov - novinka a zcela speciální poznávací akce!!!

14. 01. 2018

Dovolujeme si Vás pozvat na celodenní speciální poznávací a výukovou akci, v rámci níž budete mít možnost poznat historii a židovské památky bavorského Mnichova, o kterém se Franz Kafka opakovaně zmiňoval jako o místě, kam by se rád přestěhoval. Navštívíme zde místní židovské muzeum, uvidíme nedalekou synagogu Ohel Ja'akov (pouze zvenčí), expozici na Ludwig-Maxmilians Universität věnovanou protinacistické skupině Bílá růže, dům v mnichovském olympijském parku, kde došlo k přepadení izraelských sportovců, a rovněž památník věnovaný této tragické události. Kromě prohlídky místních židovských památek se budete rovněž moci dozvědět o historii a významných osobnostech, které na tomto pozoruhodném místě žily a působily – to vše doplněno poutavým výkladem o židovských reáliích, které se váží k životu místní židovské komunity. Akce proběhne v sobotu 20.ledna 2018. Průvodci budou Jonáš Plíšek, který v Mnichově studijně pobýval a specializuje se na místní židovské památky a historii, a Karel Hrdlička, který dlouhodobě provází po Izraeli a dalších zemích a vyučuje hebrejštinu a další předměty spojené s judaismem. Odjezd bude z Prahy Florence v 5:30 (nástup bude možný rovněž v Plzni) s návratem do Prahy kolem půlnoci. Cena za celou akci činí 1950 korun na osobu a zahrnuje: autobusovou přepravu, průvodcovské služby a vstupné do navštívených objektů. Všichni jsou srdečně zváni! V případě zájmu si prosím rezervujte místo (omezená kapacita) na e-mailové adrese: cahrdlicka.zajezdy@seznam.cz nebo na telefonním čísle (pouze sms) 736 609 894 

 

Celodenní seminář o Izraeli v Praze

28. 01. 2018

Celodenní seminář o Izraeli v Praze Dovolujeme si vás pozvat na speciální vzdělávací akci - celodenní seminář o Izraeli, který vás seznámí s tímto jedinečným státním útvarem a jeho specifiky. Seminář je vhodný pro všechny, kdo se do Izraele chystají, stejně jako pro ty, kteří jej již navštívili a chtějí si své znalosti prohloubit. Celým jeho průběhem vás bude provázet učitel hebrejštiny a průvodce po Izraeli a další krajinách Blízkého východu Karel Hrdlička, který se danou oblastí dlouhodobě odborně zabývá. Veškerý výklad proběhne přístupnou a srozumitelnou formou. V rámci semináře budou probrána následující témata: 1) Základní údaje k Státu Izrael 2) Geografie a podnebí oblasti 3) Historie oblasti od starověku do současnosti 4) Složení obyvatelstva a demografické proměny izraelské společnosti 5) Ekonomika s hospodářství Státu Izrael 6) Izraelsko-palestinský konflikt 7) Judaismus - základní pojmy a přehled židovských svátků 8) Doporučení pro cestovatele do Izraele na základě osobních zkušeností aneb čeho se v Izraeli vyvarovat a co si naopak nenechat ujít plus diskuze k jednotlivým tématům Seminář proběhne v neděli 28.ledna 2018 od 09:00 do cca 18:30 v Praze. Sraz všech účastníků bude v centru Prahy (místo ještě bude upřesněno).Cena za celý seminář činí 1250 Kč.Těšíme se na Vás!!! V případě zájmu si prosím rezervujte místo (omezená kapacita) na e-mailové adrese: cahrdlicka.zajezdy@seznam.cz nebo na telefonním čísle 736 609 894.

 

Zájezd do Terezína - prohlídka Terezína a dalších míst pod vedením Jonáše Plíška a Karla Hrdličky

04. 02. 2018

Rádi bychom Vás pozvali na speciální poznávací a výukovou cestu do Terezína, v rámci níž se budete mít možnost dobře seznámit s pohnutou historií tohoto místa a jeho jednotlivými částmi. Kromě Terezína se rovněž zastavíme u plastiky Brána nenávratna sochaře Aleš Veselého v Praze-Bubnech, která připomíná transporty pražských Židů do Terezína, a na nádraží v Bohušovicích nad Ohří, kde až do roku 1943 transporty končily a odkud poté museli transportovaní pokračovat do Terezína pěšky. Na zpáteční cestě do Prahy poté uděláme kratší zastávku v Nelahozevsi, kde bychom rádi příjemně zakončili naši cestu provázanou s jinak velmi pohnutou a tragickou minulostí. Akce proběhne v neděli 4.února - odjezd v 10:00 z Prahy Florence (místo bude upřesněno) s návratem na stejné místo kolem 18:00. Na akci Vás budou provázet specialista na pražské Židovské město a Terezín Jonáš Plíšek a učitel hebrejštiny a průvodce po Izraeli a dalších zemích Karel Hrdlička. Cena: 950 korun na osobu (platí se předem a zahrnuje autobusovou dopravu a průvodcovské služby) plus vstupné do všech terezínských objektů - 215 dospělí/165 studenti, důchodci a děti (platí se až na místě) . Všichni jsou srdečně zváni! V případě zájmu si prosím rezervujte místo (omezená kapacita) na e-mailové adrese: cahrdlicka.zajezdy@seznam.cz nebo na telefonním čísle (pouze sms) 736 609 894.

 

Intenzivní kurz moderní hebrejštiny pro začátečníky

27. 08. 2018

Dovolujeme si Vás pozvat na intenzivní kurz moderní hebrejštiny pro začátečníky, který proběhne v týdnu od pondělí 27. srpna do pátku 31. srpna v Praze v prostorách Střední umělecké školy textilních řemesel (U Půjčovny 1274/9, Praha 1, 110 00). Kurz bude probíhat vždy 4 vyučovací hodiny denně od 16:00 do 19:30 hodin. Veškeré materiály obdržíte na hodinách během kurzu. Kurzovné činí 2500 Kč na osobu. Pro účast na kurzu nejsou nutné žádné předchozí znalosti. Vyučujícím celého kurzu je Karel Hrdlička. Přihlášky na kurz prosím posílejte na e-mailovou adresu info@cahrdlicka.cz (uveďte prosím své jméno a kontaktní údaje - stačí e-mail a telefonní číslo). Všichni zájemci o kurz a milovníci hebrejštiny jsou srdečně zváni a vítáni!