+420 272 049 622 PO - PÁ 8:30-16:00
telefon

Přednášky Avetour

Prohlídka pražského Židovského Města

11. 03. 2018

Dovolujeme si Vás pozvat na speciální poznávací a výukovou akci, v rámci níž budete mít možnost navštívit a poznat všechny důležité památky pražského Židovského Města (Klausova synagoga, Staronová synagoga, Maislova synagoga, Španělská synagoga, Pinkasova synagoga, Starý židovský hřbitov a rovněž budova Pohřebního bratrstva) a dozvědět o jeho historii a významných osobnostech, které na tomto úžasném místě žily a působily – to vše doplněno poutavým výkladem o židovských tradicích a svátcích. Akce proběhne v neděli 11.března 2018 od 13:00 do cca 17:00. Cena: 850 korun na osobu (zahrnuje vstup do všech navštívených památek pražského Židovského Města i průvodcovské služby). Všichni jsou srdečně zváni! V případě zájmu si prosím rezervujte místo (omezená kapacita) na e-mailové adrese: cahrdlicka.zajezdy@seznam.cz nebo na telefonním čísle 736 609 894

 

Židovský Mnichov - novinka a zcela speciální poznávací akce!!!

26. 05. 2018

Dovolujeme si Vás pozvat na celodenní speciální poznávací a výukovou akci, v rámci níž budete mít možnost poznat historii a židovské památky bavorského Mnichova, o kterém se Franz Kafka opakovaně zmiňoval jako o místě, kam by se rád přestěhoval. Navštívíme zde místní židovské muzeum, uvidíme nedalekou synagogu Ohel Ja'akov (pouze zvenčí), expozici na Ludwig-Maxmilians Universität věnovanou protinacistické skupině Bílá růže, dům v mnichovském olympijském parku, kde došlo k přepadení izraelských sportovců, a rovněž památník věnovaný této tragické události. Kromě prohlídky místních židovských památek se budete rovněž moci dozvědět o historii a významných osobnostech, které na tomto pozoruhodném místě žily a působily – to vše doplněno poutavým výkladem o židovských reáliích, které se váží k životu místní židovské komunity. Akce proběhne v sobotu 26.května 2018. Průvodci budou Jonáš Plíšek, který v Mnichově studijně pobýval a specializuje se na místní židovské památky a historii, a Karel Hrdlička, který dlouhodobě provází po Izraeli a dalších zemích a vyučuje hebrejštinu a další předměty spojené s judaismem. Odjezd bude z Prahy Florence v 5:30 (nástup bude možný rovněž v Plzni) s návratem do Prahy kolem půlnoci. Cena za celou akci činí 1950 korun na osobu a zahrnuje: autobusovou přepravu, průvodcovské služby a vstupné do navštívených objektů. Všichni jsou srdečně zváni! V případě zájmu si prosím rezervujte místo (omezená kapacita) na e-mailové adrese: cahrdlicka.zajezdy@seznam.cz nebo na telefonním čísle (pouze sms) 736 609 894

 

Zájezd do Terezína - prohlídka Terezína a dalších míst pod vedením Jonáše Plíška a Karla Hrdličky

27. 05. 2018

Rádi bychom Vás pozvali na speciální poznávací a výukovou cestu do Terezína, v rámci níž se budete mít možnost dobře seznámit s pohnutou historií tohoto místa a jeho jednotlivými částmi. Kromě Terezína se rovněž zastavíme u plastiky Brána nenávratna sochaře Aleš Veselého v Praze-Bubnech, která připomíná transporty pražských Židů do Terezína, a na nádraží v Bohušovicích nad Ohří, kde až do roku 1943 transporty končily a odkud poté museli transportovaní pokračovat do Terezína pěšky. Na zpáteční cestě do Prahy poté uděláme kratší zastávku v Nelahozevsi, kde bychom rádi příjemně zakončili naši cestu provázanou s jinak velmi pohnutou a tragickou minulostí. Akce proběhne v neděli 27.května - odjezd v 10:00 z Prahy Florence (místo bude upřesněno) s návratem na stejné místo kolem 18:00. Na akci Vás budou provázet specialista na pražské Židovské město a Terezín Jonáš Plíšek a učitel hebrejštiny a průvodce po Izraeli a dalších zemích Karel Hrdlička. Cena: 950 korun na osobu (platí se předem a zahrnuje autobusovou dopravu a průvodcovské služby) plus vstupné do všech terezínských objektů - 215 dospělí/165 studenti, důchodci a děti (platí se až na místě) . Všichni jsou srdečně zváni! V případě zájmu si prosím rezervujte místo (omezená kapacita) na e-mailové adrese: cahrdlicka.zajezdy@seznam.cz nebo na telefonním čísle (pouze sms) 736 609 894.

 

Prohlídka pražského Židovského Města

01. 06. 2018

Dovolujeme si Vás pozvat na speciální poznávací a výukovou akci, v rámci níž budete mít možnost navštívit a poznat všechny důležité památky pražského Židovského Města (Klausova synagoga, Staronová synagoga, Maislova synagoga, Španělská synagoga, Pinkasova synagoga, Starý židovský hřbitov a rovněž budova Pohřebního bratrstva) a dozvědět o jeho historii a významných osobnostech, které na tomto úžasném místě žily a působily – to vše doplněno poutavým výkladem o židovských tradicích a svátcích. Akce proběhne v pátek 1.června 2018 od 13:00 do cca 17:00. Cena: 850 korun na osobu (zahrnuje vstup do všech navštívených památek pražského Židovského Města i průvodcovské služby). Všichni jsou srdečně zváni! V případě zájmu si prosím rezervujte místo (omezená kapacita) na e-mailové adrese: cahrdlicka.zajezdy@seznam.cz nebo na telefonním čísle 736 609 894.

 

Kafkova Praha - specializovaná prohlídka po stopách Franze Kafky

10. 06. 2018

Rádi bychom Vás pozvali na specializovanou prohlídku po stopách Franze Kafky, která nás zavede do míst, kde se Kafka narodil, kde bydlel, psal a pracoval. Cestou si budeme vyprávět o Kafkově díle a životě a zamyslíme se mimo jiné nad těmito otázkami: Jaký charakter mělo vlastně jeho přátelství s Maxem Brodem? Bylo to vůbec přátelství? Jak a kdy Kafka psal? Platí opravdu vše, co se o něm traduje? Byl introvert? Vegetarián? Sionista? Měl strach z žen? Uměl hebrejsky? Zajímala ho kabala - židovská mystika? Čím to, že si bez jeho díla svět dnes skoro nedokážeme představit? Vyprávěním o Kafkovi budeme zároveň dýchat fascinující a přece svazující atmosféru Prahy na přelomu 19. a 20. století, dobu asanace míst, kde Kafka žil. Provázet Vás budou specialista na pražské Židovské město a Terezín Jonáš Plíšek a učitel hebrejštiny a průvodce po Izraeli a dalších zemích Karel Hrdlička. Prohlídka pro Vás byla připravena na základě nejnovější literatury a průvodci se v ní budou snažit představit Franze Kafku z nových a neobvyklých úhlů pohledu. Akce proběhne v neděli 10. června 2018 od 13:00 do cca 17:00 a kromě pěší procházky bude rovněž zahrnovat jednu jízdu metrem (pokud nemáte předplacenou jízdenku do pražské dopravy, mějte prosím připravenou jednu jízdenku na metro) na Nový židovský hřbitov na Olšanech, kde se nachází hrob Franze Kafky a kde naši prohlídku zakončíme. Cena za celou prohlídku činí 650 korun za osobu. Všichni jsou srdečně zváni! V případě zájmu si prosím rezervujte místo (omezená kapacita) na e-mailové adrese: cahrdlicka.zajezdy@seznam.cz nebo na telefonním čísle (pouze sms) 736 609 894.

 

Novinka - Prohlídka židovské Plzně a dvou interiérů světoznámého architekta Adolfa Loose

24. 06. 2018

Dovolujeme si Vás pozvat na speciální poznávací a výukovou akci, během níž se budete moci seznámit s nejvýznamnějšími židovskými památkami města Plzně, které mělo v minulosti významnou a početnou židovskou komunitu a kde se nachází jedna z největších synagog na světě. Během prohlídkového okruhu, který zahrnuje budovy Staré i Nové (Velké) synagogy, se seznámíte s historií plzeňských Židů a s reáliemi věnovanými židovským svátkům a rituálním předmětům. V odpolední části prohlídky budete mít možnost navštívit dva plzeňské interiéry, které pro své židovské klienty navrhl světoznámý architekt Adolf Loos. Akce proběhne v neděli 24. června od 10:00 do cca 16:30 hodin (Sraz bude před katedrálou sv. Bartoloměje přímo v centru města na Náměstí republiky), v poledne též možnost oběda či kávy v centru Plzně. Cena za celou prohlídku včetně vstupného: 850 korun na osobu. Všichni jsou srdečně zváni! V případě zájmu si prosím rezervujte místo (omezená kapacita) na e-mailové adrese: cahrdlicka.zajezdy@seznam.cz nebo na telefonním čísle 736 609 894.

 

Intenzivní kurz moderní hebrejštiny pro začátečníky

27. 08. 2018

Dovolujeme si Vás pozvat na intenzivní kurz moderní hebrejštiny pro začátečníky, který proběhne v týdnu od pondělí 27. srpna do pátku 31. srpna v Praze v prostorách Střední umělecké školy textilních řemesel (U Půjčovny 1274/9, Praha 1, 110 00). Kurz bude probíhat vždy 4 vyučovací hodiny denně od 16:00 do 19:30 hodin. Veškeré materiály obdržíte na hodinách během kurzu. Kurzovné činí 2500 Kč na osobu. Pro účast na kurzu nejsou nutné žádné předchozí znalosti. Vyučujícím celého kurzu je Karel Hrdlička. Přihlášky na kurz prosím posílejte na e-mailovou adresu info@cahrdlicka.cz (uveďte prosím své jméno a kontaktní údaje - stačí e-mail a telefonní číslo). Všichni zájemci o kurz a milovníci hebrejštiny jsou srdečně zváni a vítáni!

 

 

Celodenní seminář o Izraeli v Praze

02. 09. 2018

Celodenní seminář o Izraeli v Praze Dovolujeme si vás pozvat na speciální vzdělávací akci - celodenní seminář o Izraeli, který vás seznámí s tímto jedinečným státním útvarem a jeho specifiky. Seminář je vhodný pro všechny, kdo se do Izraele chystají, stejně jako pro ty, kteří jej již navštívili a chtějí si své znalosti prohloubit. Celým jeho průběhem vás bude provázet učitel hebrejštiny a průvodce po Izraeli a další krajinách Blízkého východu Karel Hrdlička, který se danou oblastí dlouhodobě odborně zabývá. Veškerý výklad proběhne přístupnou a srozumitelnou formou. V rámci semináře budou probrána následující témata: 1) Základní údaje k Státu Izrael 2) Geografie a podnebí oblasti 3) Historie oblasti od starověku do současnosti 4) Složení obyvatelstva a demografické proměny izraelské společnosti 5) Ekonomika s hospodářství Státu Izrael 6) Izraelsko-palestinský konflikt 7) Judaismus - základní pojmy a přehled židovských svátků 8) Doporučení pro cestovatele do Izraele na základě osobních zkušeností aneb čeho se v Izraeli vyvarovat a co si naopak nenechat ujít plus diskuze k jednotlivým tématům Seminář proběhne v neděli 2.září 2018 od 09:00 do cca 18:30 v Praze. Sraz všech účastníků bude v centru Prahy (místo ještě bude upřesněno).Cena za celý seminář činí 1250 Kč.Těšíme se na Vás!!! V případě zájmu si prosím rezervujte místo (omezená kapacita) na e-mailové adrese: cahrdlicka.zajezdy@seznam.cz nebo na telefonním čísle 736 609 894